کد خبر: ۴۷۲۳۷
تعداد بازدید: ۱۹۱
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۰
همایون سامه‌یح نجف آبادی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در درباره شیوه دریافت مجوز و پروانه تأسیس داروخانه و دلالی در فروش این مجوزها گفت: اکنون فقط و فقط نور چشمی‌های داروساز پروانه دریافت می‌کنند، البته بهترین داروخانه‌ها و بیشتر دارو‌های خاص و گران قیمت به دانشگاه‌ها و نیرو‌های نظامی تعلق می‌گیرد. دلالی هم در همه جا وجود دارد و حتی برای خرید نارنگی دلال‌ها نقش دارند!
به گزارش تجارت امروز؛ عضو کمیسیون بهداشت گفت: اکنون فقط و فقط نور چشمی‌های داروساز پروانه تأسیس داروخانه دریافت می‌کنند.
وی افزود: خرید مجوز داروخانه پیش از انقلاب هم وجود داشته و موضوع جدیدی نیست. فروشنده و خریدار مجوز داروخانه لزوماً داروساز هستند و در این بین واسطه‌ها می‌آیند که برخی، مبلغ خرید مجوز داروخانه را تا یک میلیارد تومان هم اعلام می‌کنند.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: تأسیس داروخانه در تهران نیاز به مجوز دارد و فرد باید چند سال در شهرستان‌های محروم فعالیت کند تا با جمع آوری امتیاز در تهران ثبت نام بتواند ثبت نام انجام دهد. چند سال طول هم می‌کشد تا مجوز بگیرد که مبالغ خرید و فورش مجوز را به نوعی می‌توان خرج زحمت و تلاش در مناطق محروم دانست.
سامه‌یح  توضیح داد: من چندین سال در شهرستان کار کردم و منتظر امتیاز هم نشدم تا در نوبت دریافت مجوز داروخانه بروم. در تهران مجوز داروخانه را حدود ۲۷ سال پیش خریداری و مبلغ قابل توجهی پرداخت کردم.

 
بیشتر بخوانید:
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری