کد خبر: ۴۷۲۴۴
تعداد بازدید: ۲۱۱
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰
حبیب‌الله اسدنژاد ، با اشاره به سامانه بازارگاه اظهار کرد: سامانه بازارگاه شبکه هوشمندی است که بر اساس داده‌های وزارت صمت، وزارت جهاد کشاورزی و بانک کشاورزی عمل خواهد کرد، در حال حاضر عملکرد مناسبی برای تامین نهاده داشته، اما نقد‌های نیز به آن وارد است.
به گزارش تجارت امروز؛ نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی گفت: به دلیل مشکلات در توزیع برخی از سودجویان نسبت به فروش مرغ به قیمت حدود ۳۰ هزار تومان اقدام کردند، قیمت مرغ در حال حاضر با توجه به افزایش ۹۰۰ گرمی تامین نهاده واحد‌های تولیدی، بین ۲۲ تا ۲۳ هزار تومان است.
نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی تصریح کرد: علرغم وعده‌های مدیران سازمان جهاد کشاورزی، امکان تخصیص خرید نهاده توسط مرغداران به کارحانجات خوراک و طیور برای ادامه فعالیت آن‌ها هنوز اجرایی نشده است
وی با بیان اینکه مشکلی در خصوص تامین نهاده دامی وجود ندارد، عنوان کرد: صددرصد سهمیه نهاد‌های مرغداران تامین شده است، اما به دلیل افزایش هزینه‌های تولید قیمت نهایی مرغ بیشتر از ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان  است.
 
بیشتر بخوانید:
 
وی ادامه داد: سازمان تنظیم بازار استدلال مرغداران از افزایش هزینه نهایی تولید را پذیرفته است و اما افزایش قیمت مرغ به سال آینده موکول کرده است.
اسدنژاد با بیان اینکه در شرایط فعلی فروش مرغ به قیمت ۳۰ هزار تومان سودجویی است، بیان کرد: به دلیل مشکلات در توزیع برخی از سودجویان نسبت به فروش مرغ به قیمت حدود ۳۰ هزار تومان اقدام کردند، قیمت مرغ در حال حاضر با توجه به افزایش ۹۰۰ گرمی تامین نهاده واحد‌های تولیدی، بین ۲۲ تا ۲۳ هزار تومان است.
نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی تصریح کرد: سامانه بازرگاه و تامین نهاد دامی فعالیت مناسبی داشته و ابتکار وزارت جهاد کشاورزی راه بسیاری از سودجویان را بسته است، اما هنوز ایراداتی دارد که باید برطرف شود.
 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری