کد خبر: ۴۷۲۶۹
تعداد بازدید: ۲۰۹
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۰
میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین اتریش نسبت به اقدام ایران در توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی واکنش نشان داد و با انتشار پیامی در صفحه شخصی خود درفضای توئیتر نوشت: ایران در روز سه‌شنبه، مطابق با قانون ملی خود پروتکل الحاقی را تعلیق کرد.
یه گزارش تجارت امروز؛ نماینده روسیه در سازمان‌های بین المللی در وین اتریش نسبت به توقف اجرای پروتکل الحاقی توسط کشورمان واکنش نشان داد و از طولانی نشدن آن ابراز امیدواری کرد.
میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین اتریش نسبت به اقدام ایران در توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی واکنش نشان داد و با انتشار پیامی در صفحه شخصی خود درفضای توئیتر نوشت:
ایران در روز سه‌شنبه، مطابق با قانون ملی خود پروتکل الحاقی را تعلیق کرد.
اجازه دهید امیدوار باشیم که تعلیق زیاد طول نکشد و این ابزار راستی آزمایی مهم تحت تلاش‌های سیاسی برای بازیابی اجرای کامل برنامه جامع اقدام مشترک مجددا آغاز شود.
طبق بیانیه سازمان انرژی اتمی، ایران به منظور پایبندی به قانون مصوب مجلس شورای اسلامی تحت عنوان "اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران"، اجرای اقدامات داوطلبانه خود طبق آنچه که در برجام آمده است را از۵ اسفند ۱۳۹۹ متوقف کرده است.
بر این اساس؛ اجرای پروتکل الحاقی و دسترسی‌های برجامی به طور کامل متوقف شده و صرفا تعهدات پادمانی ایران اجرا می‌شود.

بیشتر بخوانید:
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری