کد خبر: ۴۷۲۷۲
تعداد بازدید: ۲۹۷
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰
آقای مهدی کمال‌نیا، معاون اجرایی در امور شعب اداره تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: این طرح تا ۱۵ فروردین سال ۱۴۰۰ ادامه دارد و در تهران نیز ۵۰ شعبه ویژه برای آن مستقر شده است.
به گزارش تجارت امروز؛ معاون اجرایی در امور شعب اداره تعزیرات حکومتی استان تهران از اجرای طرح نوروزی تعزیرات از ۱۵ اسفند خبر داد و گفت: این طرح تا ۱۵ فروردین سال ۱۴۰۰ ادامه دارد.
وی گفت: از ابتدای سال تا به الان ۶۶ هزار و ۷۶۹ فقره پرونده را در بخش کالا و خدمات رسیدگی و ۹۷۰ میلیارد تومان نیز به عنوان جزای نقدی برای متخلفان این بخش لحاظ کردیم.
کمال نیا همچنین از رسیدگی به ۳ هزار و ۶۲۷ فقره پرونده تخلف در بخش قاچاق کالا و ارز سخن گفت و افزود: ۲۱۰ میلیارد تومان نیز برای مجرمان این حوزه در نظر گرفته شده است.
معاون اجرایی در امور شعب اداره تعزیرات حکومتی استان تهران ادامه داد: در حوزه بهداشت و درمان و دارو نیز به ۳ هزار و ۶۲۳ فقره پرونده تخلف رسیدگی کردیم و ۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان هم برای جزای متخلفان تعیین کردیم.
وی نانوایی ها، خدمات قالیشویی، باربری ها، تعمیرگاه‌ها و آژانس‌های مسافرتی را به عنوان مراکز هدف تعزیرات در طرح نوروزی عنوان کرد و گفت: تعزیرات حکومتی تمام تمرکز خود را بر رسیدگی به تخلفات قرار داده است.
 
بیشتر بخوانید:
کمال نیا درباره تخفیف نامتعارف و به دنبال آن تخلف فروشگاه‌های زنجیره‌ای گفت: با ورود گشت‌های تعزیرات به این قضیه از نیمه دی ماه بحث اختلاف قیمت حل و تقریبا قیمت‌ها متعارف شده است.
معاون اجرایی در امور شعب اداره تعزیرات حکومتی استان تهران یادآور شد: هموطنان در صورت دیدن تخلف در حوزه اقلام اساسی و مصرفی مانند روغن، شکر و برنج و مرغ و دیگر مواد خوراکی می‌توانند از ساعت ۷ صبح تا ۲۱ شب با تلفن ۱۲۴ تماس بگیرند و شکایات خود را اعلام و در همان روز پیگیری کنند.
آقای سعید محمدی پور معاون بازرسی، نظارت و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صمت استان تهران هم با اشاره به تعجیل یک ماهه در اجرای طرح‌های نظارتی پایان سال گفت: طرح‌های نظارتی امسال را از ۱۵ بهمن ماه کلید زدیم.
وی افزود: این طرح شامل برنامه‌های تشدید نظارت بر اقلام مبتلا به در روز‌های پایانی سال مانند پوشاک، خشکبار و مرغ و دیگر اقلام مصرفی است و علاوه براین افزایش تعداد بازرسی‌ها و هوشمند شدن بازرسی‌ها را نیز در دستور کار قرار دادیم.
آقای محمدی پور با اشاره به استفاده تعزیرات از سامانه‌ها و نرم افزار‌ها برای رصد بازار گفت: ما در حال حاضر برای رصد واردات، تولیدات، رسوب کالا در انبار کارخانجات و توزیع کالا‌ها از سامانه جامع انبار‌ها به عنوان زیرمجموعه «سامانه جامع تجارت» استفاده می‌کنیم.
وی افزود: علاوه براین، بازرسان تعزیرات نیز به تبلت و سیم کارتی که متصل به سامانه یکپارچه بازرسی است متصل شده اند و تخلف‌ها را به صورت آنلاین و بدون هیچ گونه دخل و تصرفی گزارش می‌کنند و به تعزیرات ارجاع می‌دهند.
معاون بازرسی، نظارت و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صمت استان تهران متذکر شد: خرده فروشان اعتماد زیادی ندارند که کد نقش خود را در این سامانه دریافت و ثبت کنند و رفع این مشکل، نیازمند فرهنگ سازی و اقدام دستگاه‌های نظارتی است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری