کد خبر: ۴۷۳۳۸
تعداد بازدید: ۵۱۹
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰
بازار آهن در ایران از دو بخش اصلی محصولات داخلی و محصولات خارجی تشکیل می‌شود. چرا که عمر فولادسازی در ایران به یک قرن نمی‌رسد. این در حالی است که بسیاری از کشورهای صنعتی در دنیا از پیش گامان تولید مقاطع فولادی به حساب می‌آیند.

 

خرید استیل برترین برندهای دنیا از بازار آهن کشور

بازار آهن در ایران از دو بخش اصلی محصولات داخلی و محصولات خارجی تشکیل می‌شود. چرا که عمر فولادسازی در ایران به یک قرن نمی‌رسد. این در حالی است که بسیاری از کشورهای صنعتی در دنیا از پیش گامان تولید مقاطع فولادی به حساب می‌آیند. اما با وجود سابقه کمی که ایران در مقایسه با سایر رقبای جهانی خود دارد، به خوبی توانسته در این زمینه پیشرفت کند. به اندازه‌ای که امروزه بخشی از تولیدات فولادی ایران به کشورهای دیگر صادر می‌شود. با وجود روندی که فولادسازان ایرانی در پیش گرفته‌اند، متاسفانه هنوز نتوانسته‌اند به تولید استیل برسند. چرا که آماده سازی آلیاژ استیل در مقایسه با بقیه آلیاژهای فولادی به تکنولوژی بسیار پیشرفته‌تری نیاز دارد. به همین دلیل تمامی استیل مورد استفاده در کشور از طریق واردات تامین می‌شود. لازم به ذکر است که شرکت‌های مختلفی نسبت به تولید استیل اقدام کرده‌اند و نتایج موفقیت آمیزی نیز کسب کرده‌اند، اما هنوز به تولید در حجم انبوه دست نیافته‌اند. امید است در آینده‌ای نه چندان دور ایران در زمره تولید کنندگان مقاطع استیلی قرار گیرد.

خرید مقاطع فولادی در ایران از درب کارخانه و یا از بازار آهن صورت می‌گیرد. هرچند که خرید به مقادیر دلخواه از کارخانه برای اشخاص حقیقی امکان ندارد و شما برای خرید محصول کارخانه باید به نمایندگی و یا تامین کنندگان مراجعه کنید. خاص بودن شرایط استیل در ایران باعث می‌شود تا خریدار نتواند با کارخانه مبدا در ارتباط باشد. استیل در اشکال مختلفی چون ورق، لوله، پروفیل و میلگرد از برندهای مختلف به ایران وارد می‌شود. شما پس از کمی جست و جو می‌توانید تامین کننده استیل را بیابید و خرید خود را انجام دهید.

وارداتی بودن باعث می‌شود تا قیمت مقاطع استیلی کمی با روند قیمتی سایر مقاطع فولادی متفاوت باشد. به طور مثال قیمت استیل به دلیل تاثیر بسیار بالایی که از قیمت دلار می‌پذیرد، با هر افت و خیز در این بازار دستخوش تغییر و تحول می‌شود. این مسئله در حالی است که عوامل دیگری نیز بر روند قیمتی استیل تاثیر می‌گذارد. بنابراین پیدا کردن قیمت در بازار بسیار بزرگی چون آهن، چندان ساده نخواهد بود. در سال‌های اخیر با تغییر روند بازار از حالت سنتی به مدرنیته، برخی تامین کندگان برآن شدند تا با راه اندازی سیات قیمت‌ها را به صورت روزانه و دقیق اعلام کنند. این ویژگی برای خریداری که مشتری سبدی از مقاطع مختلف می‌باشد، بسیار سودمند است.  مرجع قیمت روز آهن آلات آیرومارت یکی از راه‌هایی است که شما به راحتی می‌تواند قیمت هرگونه مقطع فولادی چون مقاطع استیلی را به راحتی بیابید. برای این کار می‌توانید به سایت www.iromart.com مراجعه کنید.

دلایل متعددی وجود دارد که شما را قانع می‌کند تا از تامین کنندگان خرید آهن آلات خود را انجام دهید. اولین و مهم‌ترین دلیل عدم محدودیت در خرید است. چرا که به طور مثال شما هیچ گاه نمی‌توانید یک شاخه میلگرد را مستقیما از درب کارخانه ذوب آهن اصفهان بخرید. ولی امکان چنین خریدی از بازرگانی فولاد آیرومارت وجود دارد. مسئله بعدی برای خریدار چالش برانگیز می‌باشد، خرید سبدی از محصولات است. چرا که عموما نمایندگی‌ها تنها به فروش محصولات یک کارخانه مشغول هستند و یا یک نوع مقطع را تامین می‌کنند. به این ترتیب قدرت انتخاب از خریدار سلب می‌شود. به عنوان مثال استیلی که  در ساخت و ساز تجهیزات مختلف کارخانه صنایع غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد به صورت ورق، لوله و یا پروفیل است. تامین کننده‌ای که نتواند تمامی این مقاطع را برای مشتری تامین کند، می‌تواند باعث به دردسر افتادن سازنده شود.

خرید لوله استیل از آیرومارت

عموما از دو راه برای تولید لوله فولادی استفاده می‌شود. به همین خاطر براساس روش ساخت با دو نوع لوله درزدار و بدون درز در بازار مواجه هستید. لوله‌های استیلی نیز در این دو حالت تولید می‌شود. اما قیمت لوله استیل آیرومارت براساس نوع کاربرد به شما اعلام می‌گردد. دسته بندی متداولی که براساس کاربرد برای لوله استیل در نظر می‌گیرند به صورت زیر است:

  • لوله استیل صنعتی
  • لوله استیل دکوراتیو
  • لوله استیل صنایع غذایی

خرید لوله استیل از آیرومارت

خرید ورق استیل از آیرومارت

پر مصرف‌ترین مقطع استیلی را می‌توان به ورق نسبت داد. چرا که این کالا به عنوان  ماده اولیه مورد استفاده  تولید کنندگان تجهیزات و وسایل آشپزخانه و صنایع دیگر قرار می‌گیرد. براساس کاربرد ورق استیل به دو دسته صنعتی و دکوراتیو قابل تقسیم است. ورق استیل به دلیل قابلیت پرداختی که دارد، این امکان را ایجاد می‌کند که بتوان حالت‌های مختلف مات، براق و خشدار را برای ورق استیل در نظر گرفت. قیمت ورق استیل آیرومارت در هر کدام از این حالت‌ها متفاوت است. چرا که هزینه‌ تمام شده تولید هر کدام از ورق‌ها با هم فرق می‌کند.

کاربرد استیل در صنعت

تخریب فولاد در اثر خوردگی یکی از رایج‌ترین اتفاقات ناخوشایند در صنعت است. در صنایع حساس مثل نفت و گاز، تخریب خوردگی می‌تواند خسارات جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد. شاید راه منطقی استفاده از سایر فلزات و آلیاژهای آهنی باشد. اما خواصی که در فولاد یافت می‌شود را نمی‌توان در سایر مواد پیدا کرد. سال‌ها فعالیت مهندسان در تغییر دادن ترکیب ساختار فولاد، با افزودن و کاستن عناصر آلیاژی مختلف، منجر به تولید آلیاژ استنلس استیل یا فولاد زنگ نزن شد. در واقع متوجه شدند که اگر مقدار کروم در ترکیب فولاد از مقدار مشخصی بیشتر شود، مقاومت به خوردگی فولاد تا مقدار قابل توجهی افزایش می‌یابد. هرچند که تنها فایده کروم برای فولاد، بهبود مقاوت خوردگی نبود.

لایه‌ای که به واسطه اکسیداسیون کروم در مجاورت محیط ایجاد می‌شود، علاوه‌ بر اینکه مانند یک حفاظ قوی عمل می‌کند، یک درخشش خیره کننده به محصول ساخته شده با استیل می‌بخشد. به همین خاطر اغلب شاهد استفاده از استیل در مواردی هستید که زیبایی از اهمیت بالایی برخوردار است.

هم‌چنین سهولت در تمیز کردن استیل موجب شده تا این آلیاژ در صنایعی که بهداشت در اولویت قرار دارد، مثل تجهیزات پزشکی و صنایع غذایی، بیشترین کاربرد را داشته باشد. تمیز کردن استیل بسیار راحت بوده و نیازی به مواد شوینده قوی ندارد. 

عدم خوردگی و سهولت در تمیز کردن استیل آن را به بهترین ماده برای ساخت وسایل و تجهیزات آشپزخانه‌های صنعتی و یا منازل می‌کند. به همین خاطر سازندگان تجهیزات آشپزخانه به عنوان یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین مصرف کنندگان استیل شناخته می‌شوند.

واردات انواع ورق استیل

کارخانه‌های مختلفی در سراسر دنیا در زمنیه تولید مقاطع استیلی فعالیت دارند. در بین تولید کنندگان این محصول، قاره آسیا بیشترین سهم  از کشورهای تولید کننده دارد.مقاطع استنلس استیل به خصوص انواع ورق استیل از کشورهای ایتالیا، تایوان، کره، چین، هند وارد می‌شوند. آیرومارت با تامین کالاهای استیل برترین تولید کنندگان دنیا توانسته رضایت مشتریان خود را جلب کند. چند مورد از مهم‌ترین تولیدکنندگان استیل را در ادامه خواهید شناخت:

جی اف ای (JFE Steel)

هر زمان اسم از پیشرفت در صنعت می رود حتما باید اسم ژاپن برای شما نیز آشنا باشد. ژاپن توانمندی بالایی در زمینه افزایش عملکرد کارخانه های خود با حداقل انرژی دارد. JFE Steel نیز با داشتن دو کارخانه در غرب و شرق ژان آسیایی عرضه تجارت فولاد است.

وای‌سی ایناکس تایوان (YC inox)

با توجه به شرایط خاص ایران در زمینه واردات از کشورهای جهان شاید دادن رتبه بندی دقیق به یک کشور در بلند مدت نیاز به بازبینی داشته باشد اما فعلا تایوان از نظر حجم واردات استیل به ایران رتبه دوم قرار دارد که از با کیفیت ترین محصولات وارداتی را دارد. وای سی ایناکس تایوان با ارائه سبدی از مقاطع مختلف استیلی یکی از منابع تامین استیل کشور می‌باشد. این مجموعه کار خود را از سال 1973 آغاز کرد. 

ای کی استیل (AK Steel)

نمیشود از تولید یک محصول استراتژی نام برد و کشوری مانند ایالت متحده را تولید کننده آن ندانست. ای کی استیل در ایالت اوهایو یک از تولید کنندگان استیل با کیفیت است که به صورت ویژه در صنعت خودروسازی مورد استفاده قرارمی‌گیرد. شرکت ای کی استیل دارای هشت کارخانه فولاد، دو کارخانه کُک و دو کارخانه تولید لوله در شش ایالت (ایندیانا، کنتاکی، میشیگان، اوهایو، پنسیلوانیا و غرب ویرجینیا) و یک کارخانه تولید لوله در مکزیک است.

ویراج هند( Viraj)

این مجموعه به عنوان یکی از برترین تولیدکنندگان مقاطع استیلی از سال 1992 مشغول به فعالیت است. انواع محصولات استیلی این کارخانه در بازارهای جهانی به فروش می‌رسد. میلگرد، انواع ورق، پروفیل و فلنج ویراج هند به دلیل کیفیت و مرغوبیت در گروه کالاهای با کیفیت قرار می‌گیرد.

خدمات قابل ارائه برای استیل

همان طور که گفته شد ورق استیل قابلیت پرداخت سطح بالایی دارد. به همین دلیل طرح‌های متنوعی از ورق استیل را می‌توانید در بازار آهن مشاهده کنید. حتی شما را می‌توانید ورق استیل را به صورت رول و یا شیت بخرید و برای اجرای فرایندهایی چون خشدار کردن و شانه تخم مرغی کردن از آیرومارت کمک بخواهید. علاوه‌ بر این کلیه خدمات برشکاری، سوراخکاری، رزوه کاری و بسیاری دیگر از خدمات متداول برای انواع مقاطع استیلی را به این واحد بازرگانی بسپارید. برای دریافت اطلاعات بیشتر با از طریق شماره تلفن 45306-021 با کارشناسان آیرومارت در ارتباط باشید.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری