کد خبر: ۴۷۳۸۳
تعداد بازدید: ۲۱۵
تاریخ انتشار: ۰۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۰
مهدی قنبری، اظهار کرد: با توجه به نقش بسیار مؤثر استفاده از ماسک در پیشگیری از ابتلاء به کرونا و حساسیت‌های حاکمیتی و اجتماعی در زمینه کنترل کیفیت، کمیت و قیمت ماسک، با ابلاغیه ریاست سازمان، از آبان ماه سال جاری اقدامات پایشی، نظارتی و در نهایت بازرسی از سطوح تولید، توزیع و عرضه در دستور کار قرار گرفت.
به گزرش تجارت امروز، مدیرکل بازرسی و امور حقوقی سازمان غذا و دارو، از تشدید نظارت بر توزیع و عرضه ماسک با کیفیت و قیمت مصوب در داروخانه های سراسر کشور خبر داد.
وی افزود: در گام اول این عملیات با همکاری معاونت‌های غذا و داروی دانشگاه‌های سه گانه تهران، شهید بهشتی و ایران با کمک بازرسان سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و سازمان تعزیرات حکومتی در سطح شهر تهران انجام شد.
مدیرکل بازرسی و امور حقوقی سازمان غذا و دارو تصریح کرد: بر اساس مجموع گزارش‌ها ۱۳۵۰۶ مورد بازدید از داروخانه با اولویت بررسی کمیت و قیمت ماسک صورت گرفته که ۴۳۹ باب داروخانه متخلف شناسایی و برخوردهای نظارتی منجر به ۲۱۱ مورد تذکر کتبی، ۱۹۳ مورد ارجاع به کمیسیون ماده ۱۱ دانشگاه و ۳۵ مورد به مراجع قضائی ذی صلاح ارجاع شده است.
وی با تاکید بر کاهش محسوس تخلفات در زمینه ماسک، عنوان کرد: میزان تخلفات از ۵ درصد به ۰.۳ درصد کاهش یافته است.

بیشتر بخوانید:
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری