کد خبر: ۴۷۳۹۴
تعداد بازدید: ۱۶۱
تاریخ انتشار: ۰۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۰
در صورت تایید شدن کاندید ریاست جمهوری توسط شورای نگهبان، رئیس جمهور با رای مستقیم مردم انتخاب می‌شود و مطابق با قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، رئیس‌جمهوری مسئولیت اجرای قانون اساسی و ریاست قوه مجریه را عهده‌دار است.

صفحه منتسب به دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب بیاناتی از ایشان را درباره مدیریت ریاست جمهوری منتشر کرد.

امضای عهدنامه‌ها، موافقت‌نامه‌ها و مسائل مربوط به دیگر کشور‌ها و سازمان‌های بین‌المللی، برنامه‌ریزی ملی، بودجه و وظیفه گماشتن‌های دولتی، گماشتن وزیرها، استاندار‌ها و سفیر‌ها تابع تصدیق مجلس شورای اسلامی، از جملهٔ وظایف رئیس‌جمهوری است.

همچنین رئیس‌جمهوری در ایران رئیس شورای عالی امنیت ملی و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز هست و بر کشور باید مدیریت خوب و قوی داشته باشد. در همین راستا صفحه منتسب به دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب اسلامی در فضای مجازی پستی را درباره اختیارات رئیس جمهور در فضای مجازی منتشر کرده که در ادامه می‌توانید متن و پست منتشر شده را مشاهده کنید:

"مهم‌ترین و موثرترین مدیریت کشور، ریاست جمهوری است. اینکه بعضی‌ها می‌گویند رئیس‌جمهور اختیاراتی ندارد، رئیس‌جمهور تدارکاتچی است... همه‌ی این‌ها خلاف واقع است؛ یا از روی بی‌مسئولیتی گفته می‌شود یا از روی بی‌اطلاعی گفته می‌شود یا خدای نکرده غرض ورزی‌ای در کار است. رئیس‌جمهور از همه‌ی مدیریت‌های کشور پرمشغله‌تر و پرمسئولیت‌تر است."

پست رهبری

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری