کد خبر: ۴۷۴۰۸
تعداد بازدید: ۹۲
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۰
در حال حاضر کانادا بیش از 500000 دانشجوی بین المللی در برنامه های مطالعاتی در سراسر کشور ثبت نام کرده است. نه تنها افرادی که می توانند در کانادا تحصیل کنند ، می توانند از آموزش در سطح جهانی بهره مند شوند بلکه دانشجویان و فارغ التحصیلان نیز در مسیری قرار می گیرند که ممکن است منجر به فرصت های شغلی باورنکردنی واسکان دائمی در کانادا شود.

در حال حاضر کانادا بیش از 500000 دانشجوی بین المللی در برنامه های مطالعاتی در سراسر کشور ثبت نام کرده است. نه تنها افرادی که می توانند در کانادا تحصیل کنند ، می توانند از آموزش در سطح جهانی بهره مند شوند بلکه دانشجویان و فارغ التحصیلان نیز در مسیری قرار می گیرند که ممکن است منجر به فرصت های شغلی باورنکردنی واسکان دائمی در کانادا شود.

تحصیل در کانادا در دوران کرونا

مسیر مطالعه برای اسکان در کانادا را می توان در سه کلمه خلاصه کرد:

 1. یاد گرفتن
 2. بدست آوردن
 3. ماندن

یاد گرفتن: بدانید که چگونه می توانید در کانادا تحصیل کنید.


بسیاری از دانشجویان بین المللی تصمیم به تحصیل در کانادا را برای سایر مقاصد بالقوه - مانند ایالات متحده ، انگلستان ، استرالیا و فرانسه - می گیرند زیرا کانادا مزایای خاصی را ارائه می دهد که ممکن است در جاهای دیگر موجود نباشد.

 1. دانشجویان بین المللی در کانادا می توانند حداکثر 20 ساعت در هفته در طول ترم و به طور تمام وقت در طول تعطیلات مدرسه کار کنند.
 2. شهریه و سایر هزینه های تحصیل در کانادا، حتی برای دانشجویان بین المللی ، معمولاً پایین تر از سایر کشورها است.
 3. همسر یک دانشجوی بین المللی ممکن است دانشجو را در کانادا همراهی کند. علاوه بر این ، همسران و شرکاء می توانند مجوز کار آزاد را بدست آورند و به آنها امکان می دهند در هر ساعت دلخواه و برای هر کارفرمایشی کار کنند.
 4. دانش آموزان بین المللی در کانادا می توانند فرزندان خود را به کانادا بیاورند و بچه ها می توانند بدون نیاز به اجازه تحصیل ، خود در یکی از مدارس دولتی ابتدایی یا متوسطه در کانادا شرکت کنند.
 5. بزرگترین شهرهای کانادا از نظر رتبه بندی دانشگاه های QS در بین بهترین شهرهای دانشجویی قرار دارند که مونترال در رده بندی بهترین شهر دانشجویی در جهان و ونکوور و تورنتو خیلی عقب نیست.

6.فارغ التحصیلان می توانند ابتدا تا سه سال در كانادا مشغول به تحصیل و سپس مجوز كار برای پس از فارغ التحصیلی شوند (به بخش زیر مراجعه كنید).

7.کانادا به جای اینکه در را برای فارغ التحصیلانی که تحصیلات خود را در کانادا به اتمام می رسانند و یا امور خارق العاده ای را انجام میدهند ، ببندد، همانطور که ممکن است برخی کشورها ببندند ، کانادا به طور فعال اقدام به ارائه مسیرهای اقامت دائمی برای دانشجویان و فارغ التحصیلان می کند (به بخش زیر مراجعه کنید).

 1. پروسه تابعیت لیبرال تابعیت کانادا به دانشجویان بین المللی اجازه می دهد تا مدت زمان صرف شده برای اجازه تحصیل را نسبت به شرایط روز اقامت تابعیت بشمارند.

برای تحصیل در کانادا ، یک برنامه تحصیلی مناسب و کالج / دانشگاه پیدا کنید.

صدها مؤسسه برای دانشجویان بین المللی در کانادا وجود دارد. شما ممکن است قبلاً تصوری در مورد اینکه کدام بخش های مورد علاقه شما است یا اولویت با توجه به نوع موسسه و محل سکونت خود داشته باشید.

1.دانشگاههای کانادا برای شروع جستجوی شما یک بانک اطلاعاتی قوی ارائه می دهد.

 1. کالج ها و موسسات کانادا همچنین ابزاری را برای یافتن برنامه های مطالعاتی طراحی کرده است.
 2. مجله Maclean توصیه های خوبی در مورد انتخاب کالج یا دانشگاه مناسب برای شما ارائه می دهد.
 3. ما همچنین این مقاله مفید را برای یافتن برنامه تحصیلی مناسب در کانادا برای شما داریم.

تحصیل در کانادا در دوران کرونا

2.بدست آوردن(کسب): ابتدا تحصیل کنید و سپس در کانادا کار کنید

اقتصاد کانادا متنوع و رو به رشد است. به عنوان یک فارغ التحصیل که تصمیم به تحصیل در کانادا گرفت ، شما می توانید بخشی از آن باشید.

 

همانطور که گفته شد دانشجویان بین المللی می توانند قبل از فارغ التحصیلی در واقع وارد نیروی کار کانادا شوند. این امر به آنها اجازه می دهد تا درآمدی کسب کنند ، تجربه کاری ارزشمند کانادایی را ایجاد کنند و ارتباطات حرفه ای ایجاد کنند تا اینکه در مرحله بعد به فرصتها منجر شود.

 

اما فرصت بزرگ درآمد - از نظر پولی و شبکه ای - دارای مجوز کار پس از فارغ التحصیلی است.

اجازه کار پس از فارغ التحصیلی یک مجوز کار آزاد است که به فارغ التحصیلان اجازه می دهد تا حداکثر سه سال برای کارفرمایان در هر نقطه از کانادا کار کنند. این یک فرصت بی نظیر برای ایجاد یک زندگی طولانی مدت در کانادا است.

بمانید: ببینید دانشجویان بین المللی در کانادا چگونه می توانند تا دراز مدت بمانند.


عامل اصلی مهاجرت اقتصادی سیستم  Express Entry(ورود سریع)  است که از طریق آن ، IRCC  انتخاب ساکنین دائمی جدید را بر اساس اولویت مدیریت می کند. سه روش برای ورود به استخر ورود به کاندیداهای اکسپرس وجود دارد:

1.                کلاس تجربه کانادا (CEC)

تجربه کانادایی یک برنامه مهاجرتی سریع برای افراد با تجربه کاری قبلی در کانادا در یک شغل ماهر است. فارغ التحصیلان با توجه به اینکه می توانند تا 3 سال مجوز کار آزاد دریافت کنند - زمان زیادی برای ایجاد تجربه مورد نیاز برای CEC وجود دارد.

2.                طبقه کارگر ماهر فدرال (FSWC)

برای واجد شرایط بودن ، کاندیداها به 67 امتیاز احتیاج دارند. امتیازاتی برای مطالعه قبلی در کانادا و برای تجربه کار در کانادا وجود دارد. شبکه امتیاز FSWC همچنین از جوانانی که مهارت های زبانی دارند بهره می برد و بیشتر دانش آموزان و فارغ التحصیلان را برتری می بخشد.

3.                کلاس های معاملات تجاری ماهر(FSTC)

این برنامه برای بازرگانان واجد شرایط ، به داوطلبان نیاز دارد تا از دو کارفرمای کانادایی یا گواهی صلاحیت از یک مقام استانی یا سرزمینی کانادا ، یک پیشنهاد تمام وقت در یک تجارت ماهر داشته باشند. بدین منظور ، دانش آموزان و فارغ التحصیلان تجارت فرصت خوبی برای ایجاد اتصالات در کانادا دارند.

 

دانشجویانی که در کانادا فارغ التحصیل می شوند در سیستم نمره دهی CRS امتیاز کمی دریافت می کنند ، همچنین علاوه بر امتیازات دریافت شده برای سطح تحصیلات در نوع خود ، تا 30 امتیاز جایزه CRS نیز دریافت می کنند.

 

مهاجرت به کبک(استانی در شرق کانادا)

 همچنین مسیرهای اقامت دائم در استانها وجود دارد. بیایید با کبک ، که دارای یک سیستم مهاجرت مجزا است ، شروع کنیم.

برنامه تجربه کبک

برنامه تجربه کبک به دانشجویان بین المللی این امکان را می دهد که بعد از تحصیل در کبک و کسب تجربه کاری در کبک ، فرصتی برای PR  بدست آوردند، نکته قابل توجه ، تسلط به زبان فرانسوی دراین برنامه یک الزام است.

برنامه کارگر ماهر در کبک

 طبق QSWP ، فارغ التحصیلان برنامه های مطالعاتی در کبک می توانند از طریق حوزه آموزش و اقامت قبلی در فاکتورهای کبک تعداد قابل توجهی امتیاز کسب کنند. برخلاف PEQ ، فارغ التحصیلان دارای محدودیت و یا هیچ توانایی فرانسوی، واجد شرایط بودن می باشند.

تحصیل در کانادا در دوران کرونا

برنامه های نامزدی استان(PNP)

 استان های کانادا می توانند از طریق برنامه نامزدی استانی خود (PNP) افرادی را برای اقامت دائم معرفی کنند. شرایط لازم برای تعیین برنامه های استانها برای این برنامه ها معمولاً برای افرادی که انتخاب می کنند تحصیل در کانادا را انتخاب کنند مطلوب است ، زیرا این مهاجران دارای تحصیلات عالی نیز دارای مهارت و مهارت زبان قوی هستند و در یک جامعه محلی زندگی می کنند.

 استانهایی که بیشترین محبوبیت را در دانشجویان دارند - انتاریو ، بریتیش کلمبیا ، جریانهای PNP را برای دانشجویان و فارغ التحصیلانی که مایل به انتقال به اقامت دائم هستند ، اختصاص داده اند ، مانند بسیاری از استان های دیگر.

گاهی اوقات ، این جریان های PNP ممکن است مسیری را برای اقامت دائم برای دانش آموزان یا فارغ التحصیلان فراهم کند که ممکن است تحت عنوان Express Entry (ورود سریع) واجد شرایط نباشند یا در صورت واجد شرایط ورود به استخر ، برای دستیابی به آستانه برش CRS در اکسپرس ورود کنند ، تلاش می کنند.

برخی از جریان های PNP جنبه های جالبی دارند که ممکن است جذاب باشد. مثلا:

 1. طبق PNP قبل از میلاد ، فارغ التحصیلان مؤسسات در سراسر کانادا ممکن است متقاضی شوند ، حتی اگر در سال قبل از میلاد تحصیل نکرده باشند.
 2. کارشناسی ارشد و فارغ التحصیلان دکترا در انتاریو ممکن است بدون ارائه پیشنهاد شغلی ، به OINP مراجعه کنند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری