کد خبر: ۴۷۴۶۵
تعداد بازدید: ۶۸
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۰
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهادکشاورزی گفت: تقاضا برای جوجه ریزی به شدت بالا رفته است که این امر نشانه خوبی برای صنعت مرغ کشور است.

به گزارش تجارت امروز مرتضی رضایی در پاسخ به این سوال که چرا با وجود اینکه تولیدکنندگان جوجه یکروزه ارز ۴۲۰۰تومانی برای نهاده ها دریافت می کنند ولی جوجه ها به جای قیمت مصوب با قیمت حدود ۸۰۰۰ تومان به دست تولیدکنندگان مرغ گوشتی می رسد، گفت:نهاده‌های ذرت و سویا در چند ماه گذشته به طور کامل در اختیار همه تولیدکنندگان مرغ‌های اجداد، مادر و گوشتی قرار گرفته است و مشکلی در زمینه تامین نهاده‌ها و تولید جوجه‌های یک روزه وجود ندارد.

وی ادامه داد: ۱۲۴میلیون قطعه جوجه تولید کردیم و حدود ۱۱۴میلیون قطعه جوجه ریزی ثبت شده است. البته این به معنای آن نیست که ۱۰ میلیون قطعه گم شده است بلکه مرغداران معمولا کمی بیشتر جوجه ریزی می کنند ولی اجازه ثبت به آنها داده نمی شود. در حقیقت بنابر پروانه خود اجازه دارند جوجه ریزی کنند نهاده تحویل بگیرند.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی اضافه کرد: تقاضا برای جوجه ریزی به شدت بالا رفته و این نشانه خوبی است و هر موقع قیمت جوجه افت کند باید نگران بود زیرا ممکن است منجر به حذف گله های مادر یا معدوم سازی جوجه و تخم مرغ نطفه دار شود.

به گفته رضایی مشکلاتی در زمینه تامین اجداد و مادر وجود داشت که با مدیریت انجام شده حل شد و در حال حاضر نیز مشکلی در زمینه تولید جوجه نداریم. همچنین همیشه افزایش قیمت به تولید مرتبط نیست.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری