کد خبر: ۴۷۴۹۳
تعداد بازدید: ۱۳۹
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۰
رئیس پیشین پلیس فتای تهران بزرگ گفت: اگر هموطنانمان بخواهند در حوزه رمز ارزها فعالیت کنند درصورتی که از سایت‌های داخلی معتبر استفاده کنند درصد خطرپذیری پایین تری خواهند داشت و از امنیت اقتصادی بیشتری هم برخوردار خواهند بود.

به گزارش تجارت امروز، تورج کاظمی رئیس پیشین پلیس فتای تهران بزرگ درباره علت استقبال مردم از سرمایه گذاری در حوزه رمزارز‌ها و بروز موج جدیدی از سرمایه گذاری‌ها در این حوزه گفت: با توجه به سابقه‌ای که مردم از موضوع رمز ارز‌ها دیده اند و احتمالا رصد‌هایی که در این فضا داشته اند و شاهد رشد آن بوده اند و نیز میزان خطرپذیری پایینی که سرمایه گذاری در این حوزه تا الان داشته و تا به حال مساله‌ای برای سرمایه گذاران در این حوزه پیش نیامده که به این تصور برسند که سرمایه هایشان را از دست داده اند بنابراین چنین تمایلی ایجاد شده تا در این حوزه بیشتر فعالیت کنند و گرایش به این نوع سرمایه گذاری افزایش پیدا کرده است.

کاظمی درباره علت تخلفات عدیده در حوزه سرمایه گذاری در رمز ارز‌ها اظهار داشت: اگر تخلفی در حوزه سرمایه گذاری در رمزارز‌ها رخ داده باشد چنین مساله‌ای به اشخاص بر می‌گردد. خود سیستم‌های رمز ارز تا به حال موردی از تخلف یا کلاهبرداری را نداشته اند. ممکن است شخصی از این بستر سوء استفاده کند و بخواهد تخلف یا جرمی را صورت بدهد و یا اینکه مرتکب کلاهبرداری بشود. اما اینکه گفته شود رمز ارز‌ها باعث پدید آمدن مشکلاتی شده است حداقل تاکنون من به موردی برخورد نکرده ام.

 

رئیس پیشین پلیس فتای تهران بزرگ درخصوص راه حل مخاطرات سرمایه گذاری در حوزه رمزارز‌ها گفت: اگر ما بپذیریم که سیستم رمز ارز‌ها مشکلی ندارد و سیستم امنی محسوب می‌شود بستر‌های استفاده از این سیستم‌ها را می‌توان فراهم کرد. بنا به تصور من بهترین راهکار استفاده از سایت‌های داخلی است که در این زمینه فعالیت دارند. ما درحال حاضر شاهد هستیم در فضای مجازی در حوزه داخلی کشورمان سایت‌ها و بستر‌هایی ایجاد شده که خرید و فروش این رمز ارز‌ها را انجام می‌دهند. قاعدتا اگر از این سایت‌های داخلی استفاده شود گردانندگان این سایت‌ها قابل شناسایی و دسترس پذیر هستند. بر این اساس اگر هموطنانمان بخواهند در این حوزه فعالیت کنند درصورتی که از سایت‌های داخلی معتبر استفاده کنند درصد خطرپذیری پایین تری خواهند داشت و از امنیت اقتصادی بیشتری هم برخوردار خواهند بود.

کاظمی درباره دورنمای آتی سرمایه گذاری در حوزه رمزارز‌ها بیان داشت: با توجه به اینکه سیستم رمز ارز‌ها یک بستر سهل و آسانی در مراودات مالی فضای مجازی محسوب می‌شود و اینکه خیلی از امورات مالی و اقتصادی جامعه چه در حوزه داخلی و چه در حوزه خارجی به فضای مجازی گرایش پیدا کرده و بستر‌های مجازی که خرید و فروش کالا یا ارائه خدمات و همه این موضوعات در فضای مجازی در حال گسترش پیدا کردن است رمز ارز‌ها یک بستر مناسبی برای تبادلات مالی می‌تواند باشد؛ بنابراین هرچه جلوتر برویم قاعدتا مساله رمزارز‌ها در جامعه افزایش چشمگیری خواهد داشت و شاهد این هستیم که در کشور‌های مختلف هم به تدریج این سیستم به رسمیت شناخته می‌شود و در دیگر نقاط دنیا دنبال راهکاری هستند که بتوانند آن را در سیستم‌های مالی دولتی بیاورند و بحث ایجاد بستر‌های مالیاتی و گردش‌های قانونی را هم برای این کار در نظر بگیرند تا بتوانند کنترل و نظارت بیشتری را در این حوزه اعمال کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: