کد خبر: ۴۷۵۰۹
تعداد بازدید: ۹۸
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۰
سالاری، مدیرعامل تأمین اجتماعی گفت: در اصلاح ساختار تشکیلاتی گزینش حوزه تخصصی از بخش پشتیبانی تفکیک شده و سبب افزایش کارآمدی حوزه گزینش خواهد شد.

به گزارش تجارت امروز به نقل از روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، مصطفی سالاری در جلسه‌ای با روسای هسته‌های گزینش تأمین اجتماعی تعدادی از استان‌ها اظهار داشت: اهمیت کار گزینش و تاثیر آن در فعالیت سازمان مشخص بوده و گزینش جایگاه رفیعی در بهبود عملکرد نیروی انسانی سازمان تأمین اجتماعی دارد.

وی با اشاره به اصلاح ساختار تشکیلاتی سازمان تأمین اجتماعی که در سال گذشته انجام شد، گفت: کوچک‌سازی و چابکی یکی از اهداف اصلاح ساختار است و ساختار تشکیلاتی متناسب با شرایط جدید و استفاده از آی تی اصلاح شد.

سالاری اصلاح ساختار تشکیلاتی گزینش تأمین اجتماعی را نیز بخشی از برنامه کلان اصلاح ساختار این سازمان عنوان کرد.

وی گفت: در گزینش، کار تخصصی از بخش پشتیبانی و تشکیلاتی تفکیک شده و تغییرات ایجاد شده در بخش تشکیلات و لجستیک باعث کارآمدی و چابکی حوزه گزینش می‌شود، اما در زمینه تخصصی و فعالیت گزینشی قطعا تغییری نخواهیم داشت.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی تأکید کرد: اصلاح ساختار تشکیلاتی که اقدامی بسیار مهم و مثبت بوده است، نباید برای همکاران گزینش آثار منفی ایجاد کرده و حقوق افراد در هر صورت باید مورد توجه قرار گیرد.

سالاری استقلال هسته‌های گزینش استان‌ها را از دیگر مسائل حائز اهمیت برشمرد و گفت: مدیران استان‌ها قطعا در امور تخصصی و کار ذاتی گزینش مداخله نخواهند داشت. استقلال گزینش در تامین اجتماعی قطعا حفظ می‌شود و استقلال به معنی جدا شدن کامل و ایجاد ساختار اداری و پشتیبانی جداگانه نخواهد بود.

هادی زبده شیرکوهی، معاون، توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان تأمین اجتماعی نیز در این جلسه گفت: همکاران گزینش قطعا از بهترین نیروها بوده و عملکرد این نیروها از هر حیث در حد کمال است.

وی با بیان اینکه بعد از ۲۲ سال در سازمان تامین اجتماعی بازنگری ساختار در دستور کار قرار گرفت، افزود: اصلاح ساختار قطعا از نیازهای جدی سازمان بوده و از جمله حوزه‌هایی که در آن اصلاح ساختار انجام شد، حوزه گزینش است.

زبده شیرکوهی افزود: برای اصلاح ساختار جلسات متعدد کارشناسی داشته و نظرات حوزه‌های تخصصی در اصلاح ساختار مورد توجه کافی قرار گرفته است. توجه ویژه به گزینش و حفظ شان همکاران در اصلاح ساختار به جدیت مورد توجه است.

سعید ملکوتی، نماینده مدیرعامل و دبیر هیأت مرکزی گزینش سازمان تأمین اجتماعی نیز در این جلسه گفت: در سال گذشته د کنار تغییر ساختار هسته‌های گزینش استان‌ها و فعالیت جاری گزینش و بررسی صلاحیت داوطلبان به خوبی انجام و بیش از ۲۱ هزار رای صادر شده و بیش از ۵۰ هزار تحقیق انجام شده است.

وی با بیان اینکه گزینش سازمان تأمین اجتماعی از نظر حجم کار دومین مجموعه گزینش کشور بعد از آموزش و پرورش است، گفت: در ساختار جدید از ۱۱ منطقه به ۳۳ هسته رسیدیم و پروسه مربوط به ایجاد هسته‌های گزینش در حال طی شدن است و اصلاح تشکیلات و ساختار گزینش سازمان با هماهنگی و تصویب هیات مرکزی و هیات عالی گزینش کشور انجام شده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری