کد خبر: ۴۷۵۳۰
تعداد بازدید: ۷۴
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۰
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ناحيه صنعتي دهك عنوان كرد: یکصد هزار شغل در شهرک‌های صنعتی ایجاد می‌شود

به گزارش تجارت امروز، علی رسولیان در حاشیه بازدید از شهرك‌های صنعتی شهريار و ملارد و ناحيه صنعتي دهك در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: با برنامه ریزی‌های صورت گرفته برای احیاء واحدهای صنعتي راکد، افزایش ظرفیت تولید بنگاه‌های اقتصادی و افزایش بهره برداری از طرح‌های درحال ساخت، به زودی واحدهای صنعتی بسیاری فعال می‌شوند و به این مقدار شغل خواهیم رسید.
معاون وزير صنعت، معدن و تجارت از آخرين وضعيت احداث شهرك‌هاي صنعتي شهريار و ملارد و دو واحد توليدي در ناحيه صنعتی دهك بازدید كرد.
به گزارش روابط عمومي سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، علی رسولیان روز پنج شنبه با حضور در شهرك‌هاي صنعتي شهريار و ملارد استان تهران، ضمن بازديد از آخرين وضعيت شهرك سازي و احداث زيرساخت‌هاي مورد نياز شهرك صنعتي شهريار، در جريان برنامه‌ ريزي‌هاي انجام شده براي آغاز عمليات اجرايي احداث شهرك صنعتي ملارد قرار گرفت.
وي در اين بازديدها موانع و مشكلات فراروي پيشرفت فيزيكي پروژه‌هاي عمراني اين دو شهرك صنعتي را مورد بررسي قرار داد و تصميمات لازم براي تسريع در عمليات اجرايي شهرك سازي اتخاذ شد.

رئيس هيأت مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در ادامه با حضور در ناحيه صنعتی دهك، از تأسيسات و امكانات زيربنايي اين ناحيه صنعتي و همچنين دو واحد توليدي "صنایع غذایی ستاره بین‌الملل کاسپین" و "چاپ ترنج" بازديد كرد.

رسوليان در بازديد از خط توليد و بخش‌های مختلف اين واحدهاي صنعتي، به گفت‌وگو با مديران و كارگران اين صنايع پرداخت و از نزدیک در جریان مسائل و مشكلات، توانمندي‌ها و روند تولید در آن‌ها قرار گرفت.

واحد توليدي "صنایع غذایی ستاره بین‌الملل کاسپین" اولین، بزرگترین و مدرن ترین کارخانه طبقاتی تولید محصولات لبنی در ۵ طبقه، با ظرفیت دریافت روزانه ۴۰۰ تن شیر است كه با ایجاد اشتغال برای بیش از ۵۰۰ نفر به‌طور مستقیم و ۲۰۰۰ نفر به‌طور غیرمستقیم در ناحیه صنعتی دهک درحال احداث و تا يك ماه آينده به بهره برداري مي‌رسد.

واحد صنعتی "چاپ ترنج" نيز تولید کننده انواع بسته بندی مواد غذایی، با ظرفیت تولید 5 هزار تن در سال است كه براي 45 نفر به‌طور مستقیم در ناحیه صنعتی دهک فرصت شغلي فراهم كرده است.

عمليات اجرايي احداث شهرک صنعتي ملارد تا ۲ ماه آینده آغاز می‌شود
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه بازدید از شهرك‌های صنعتی شهريار و ملارد و ناحيه صنعتي دهك در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: با احیاء واحدهای صنعتي راکد و افزایش ظرفیت تولید بنگاه‌های اقتصادی، به یکصد هزار شغل در شهرک‌های صنعتی کشور دست پیدا می‌کنیم.

علی رسولیان اظهار داشت: با برنامه ریزی‌های صورت گرفته برای احیاء واحدهای صنعتي راکد، افزایش ظرفیت تولید بنگاه‌های اقتصادی و افزایش بهره برداری از طرح‌های درحال ساخت، به زودی واحدهای صنعتی بسیاری فعال می‌شوند و به این مقدار شغل خواهیم رسید.

وی افزود: ۴۸ هزار و ۱۲۰ واحد صنعتی در شهرك‌ها و نواحي صنعتي کشور مستقر هستند که سال گذشته یک هزار واحد به ظرفیت این شهرک‌ها و نواحی صنعتی افزوده شد.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اضافه كرد: بالغ بر ۹۰ درصد بنگاه‌های اقتصادي کوچک و متوسط در شهرک‌ها و نواحی صنعتی واقع شده‌ است.

رسولیان با اشاره به بازدید از شهرک‌ها و نواحي صنعتی شهرستان‌هاي شهریار و ملارد ادامه داد: زیرساخت این شهرک‌ها آماده شده و درخصوص گاز، برق و آب با دستگاه‌های مربوطه هماهنگی صورت گرفته است و آمادگی داریم که پساب مورد نیاز این شهرک‌ را نیز تأمین کنیم.

وي بيان کرد: شهرک صنعتي ملارد دارای 740 هکتار زمین است که ظرف ۲ ماه آینده عمليات اجرايي احداث آن آغاز می‌شود.

۹۵ درصد واحدهای صنعتی استان تهران درصدد افزایش تولید هستند
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی تهران نيز در جريان اين بازديدها گفت: ۹۵ درصد واحدهای صنعتی این استان درصدد افزایش تولید هستند که باید زمینه توسعه زیرساخت‌های شهرک‌ها و نواحی صنعتی فراهم شود.

صابر پرنیان افزود: قانون منع استقرار صنایع در شعاع ۱۲۰ کیلومتري تهران مشکلاتی را برای تولید کنندگان ایجاد کرده است که این موضوع باید مورد پیگیری قرار گیرد.

وی اضافه كرد: این قانون مشکلاتي براي توليد و اشتغال ایجاد کرده که در دولت پیگیر هستیم تا این قفل بزرگ از پیش پای تولید کنندگان برداشته شود تا شاهد ایجاد اشتغال برای ۵۰ هزار نفر در شهرک‌های صنعتی استان تهران باشیم.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی تهران با اشاره به این‌که شهرک صنعتی ملارد بیش از یک دهه از تصويب آن در هيأت دولت مي‌گذرد، ادامه داد: سال گذشته مجوزها و موضوع آب اين شهرك تأمین شده است و دارای ۷۴۰ هکتار است که عملیات اجرایی آن به زودي آغاز مي‌شود.

پرنيان خاطرنشان کرد: این شهرک مطالبه اصلی مردم و ایجاد اشتغال بوده است که سرمایه گذاران طرح های‌شان را ارائه داده‌اند که امیدواریم کمتر از یک سال شاهد شروع به کار واحدها باشیم تا چرخه اقتصادی را در این منطقه رونق ببخشیم.

شهرک صنعتي شهيد قاسم سليماني شهریار با ۴۰۸ هکتار فازعملیاتی و طرح توسعه سه هزارهکتاری، دارای ۵۳۳ قطعه در ۷ زون صنعتي (غذایي، فلزی، شیمیایی، سلولزی، نساجی، الکترونیک و کانی غیرفلزی) است که واگذاری آن از اواخر سال 1397 اجرایی و۲۸۴ قرارداد در ۱۶۰هکتار با سرمايه گذاران منعقد شده است.

شهرک صنعتي ملارد نيز دارای ۷۴۰ هکتار زمین است که ظرف ۲ ماه آینده عمليات اجرايي احداث آن آغاز می‌شود.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری