کد خبر: ۴۷۵۷۶
تعداد بازدید: ۴۹
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای عدالت بی‌اغماض و بی‌ملاحظه را از خصوصیات چشمگیر امام علی (ع) برشمردند و تاکید کردند بایستی عدالت، شجاعت و زهد حضرت علی (ع) را در عمل خودمان رعایت کنیم.

به گزارش تجارت امروز، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در یک سخنرانی زنده تلویزیونی با مردم سخن گفتند.

اهم فرمایشات رهبر معظم انقلاب به شرح زیر است:

-مساله امامت با ترازوهای عرفی ما قابل اندازه‌گیری نیست. برخی بزرگان به مفاهیم عالی امامت دست پیدا کردند اما این مساله از دسترس فهم ما خارج است.

-با قطع نظر از این رتبه معنوی بالا، امیرالمومنین (ع) بر اساس معیارهای دنیایی هم یک شخصیت بی‌نظیر است.

-عدالت امیرالمومنین گسترده، بی‌اغماض و بدون هیچ ملاحظه‌ای و زهد و بی‌اعتنایی به دنیای نزد آن بزرگوار نیز بی‌نظیر است.

-ما هم از لحاظ شخصی باید به امیرالمومنین اقتدا کنیم و هم از جنبه حکومت‌داری. باید همین روش، خصوصیت، عدالت، شجاعت و زهد امیرالمومنین را در عمل و رفتار خودمان رعایت کنیم که خیلی در این زمینه عقب هستیم.

-در معرفی شخصیت امام علی (ع) یک مرحله امامت است اما امامت به معنای ریاست دین و دنیا نیست.

-شهید سلیمانی را تهدید کرده بودند که تو را می‌کشیم، آن شهید بزرگوار به دوستانش گفته بود من را تهدید می‌کنند به چیزی که در کوه و بیابان دنبال آن می‌گردم.

-شهید مطهری هم تولید فکر می‌کرد و هم نشر فکر می‌کرد و آرام نمی‌نشست و آرام و قرار هم نداشت. ایشان دائم در فکر بود و دغدغه داشت تا فکر درست و متقن و عمقی را میان مخاطبان خود نشر دهد. او یک جهاد نرم افزاری را در طول سالیان متمادی شروع کرده بود و با امواج مهاجم روبرو می‌شد.

-آن شهید مسئولیت شناس و تکلیف گرا بود. هرگز بیکار نماند. میراث علمی پیشینیان در اختیارش بود و اندوخته‌های بسیاری را به آن افزوده بود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری