کد خبر: ۴۷۶۳۰
تعداد بازدید: ۶۵
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۰
یک اقتصاددان تاکید کرد، متاسفانه عده ای به بانک مرکزی فشار می آورند که نرخ دلار حتی با انجام توافقات و برداشته شدن تحریمها خیلی در بازار کاهشی نشود و به زیر ۲۰ هزار تومان نیاید.

به گزارش تجارت امروز، اکنون همه بازارها نظیر ارز، سکه، بورس، خودرو، مسکن و... تحت تاثیر متغییر های سیاسی هستند و به خوبی نمی دانند آینده فعالیت آنها چگونه خواهد بود، چرا که از یک طرف بحث توافقات برجامی با مذاکراتی که اکنون مطرح است اثر خود را به جای گذاشته و باعث نوسان قیمت ها در بازارشده است.


دکتر سید مرتضی افقه معتقد است، با توجه به اخباری مثبتی که از روند مذاکرات به گوش می رسد قیمت دلار باید طی هفته های اخیر بشدت کاهشی و به زیر ۲۰ هزار تومان می رسید اما متاسفانه عده ای طرفدار اقتصاد بازار آزاد و سیاست های لیبرالی به دولت و بانک مرکزی فشار می آورند که نرخ دلار حتی با انجام توافقات و برداشته شدن تحریمها خیلی در بازار کاهشی نشود و به زیر ۲۰ هزار تومان نیاید.


گفتنی است، خیلیها این روزها از ترس سقوط آزاد قیمت ها در صورت انجام مثبت توافقات برجامی فروشنده ارز شده اند، عده ای دیگر معتقدند؛ قیمت دلار و انواع ارزاگر برای مدتی حتی با انجام توافقات برجامی که و با سیر نزولی همراه شود به دلیل نرخ تعادلی دلار به احتمال زیاد روی رنج قیمتی ۲۰ تا ۲۲ تومان باقی بماند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: