کد خبر: ۴۷۶۳۲
تعداد بازدید: ۷۱
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۰
یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است که فغلا هیچ شاخصه‌ای به لحاظ بنیادی وجود ندارد که بگوییم ریزش بازار ادامه دارد و بنابراین بازار الان جذابیت خوبی برای سرمایه‌گذاری دارد.
به گزارش تجارت امروز به نقل از تجارت نیوز، شاخص کل بورس امروز با روندی مثبت و با رشد ۵ هزار واحدی آغاز به کار کرد و بهبود نسبی در تقاضا در میان شاخص‌سازان شکل گرفت.
 
الهه ظفری، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: در حال حاضر هیچ شاخصه‌ای مبنی بر ریزش و سقوط بازار وجود ندارد و بازار سرمایه در حال حاضر برای سرمایه‌گذاری جذاب است. وی همچنین در این باره افزود: تا پایان امروز، شرایط شاخص کل به همین شکل نوسانی خواهد بود اما سهم‌هایی که به لحاظ بنیادی وضعیت خوبی دارند امروز بیشتر مورد توجه بازار قرار می‌گیرند.
 
وی افزود: در حال حاضر نمادهایی که P/E مناسبی دارند مثل گروه بانکی‌ها با توجه به تغییر در نرخ تسعیر ارز و کاهش قیمتی که داشتند برای سرمایه‌گذاری جذاب و مناسب هستند. همچنین به نظر می‌سد گروه پتروشیمی به دلیل افزایش قیمت‌های جهانی تا دلار ۲۰ هزار تومان هم سودآوری مناسبی داشته باشد و به دلیل کاهش قیمت سهام این گروه مناسب ورود به سرمایه‌گذاری هستند.
 
ظفری در بخش دیگری درباره وضعیت بازار ۱۵ اردیبهشت افزود: شاخص تا پایان امروز نوسانی خواهد بود و گرایش به سمت تعادل و مثبت شدن دارد. وی افزود: عمده نمادها کاهش قیمتی داشتند و به نوعی هیجانات در بازار تخلیه شده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: