کد خبر: ۴۷۶۳۳
تعداد بازدید: ۷۶
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۰
بیت کوین و اتریوم با شاخص‌های جدید «اس اند پی بیت کوین» و «اس اند پی اتریوم» وارد وال استریت می‌شوند. این شاخص‌ها عملکرد سرمایه‌های دیجیتال متصل به آنها را اندازه‌گیری می‌کنند.

به گزارش تجارت امروز به نقل از رویترز، شرکت «اس اند پی داو جونز» که یک سرمایه‌گذاری مشترک بین اس اند پی گلوبال و گروه CME است و برای تولید، نگهداری و اعطای مجوز به شاخص‌های بازار سهام ایجاد شده، شاخص‌های جدید ارز مجازی راه اندازی کرده است. ورود بیت کوین و اتریوم به بازار تجارت وال استریت باعث رونق بیشتر ارزهای دیجیتال می‌شود.

شاخص‌های جدید «اس اند پی بیت کوین»، «اس اند پی اتریوم» و «اس اند پی کریپتو مگا کپ» عملکرد سرمایه‌های دیجیتال متصل به آنها را اندازه‌گیری می‌کنند.

فهرست این ارزهای دیجیتال در ادامه سال جاری میلادی تکمیل شده و ارزهای دیگری به آن اضافه می‌شوند.

این شرکت اولین بار در ماه دسامبر این طرح را علنی کرد و اعلام کرد بیش از 550 ارز دیجیتالی را که بیش از همه تجارت می‌شوند، در بر خواهد گرفت.

پیتر رافمن، سرپرست استراتژی و نوآوری در این شرکت گفت:«بازارهای مالی سنتی و سرمایه‌های دیجیتال دیگر بازارهای منحصر به فرد و جداگانه‌ای نیستند».

این شاخص‌ها از اطلاعات شرکت ارز مجازی لوکا در نیویورک استفاده می‌کنند.

ارزش بیت کوین، محبوب‌ترین ارز مجازی دنیا پس از کسب حمایت شرکت‌های بزرگی مثل تسلا و بانک نیویورک ملون افزایش قابل توجهی داشته است.

در این بین، اتریوم هم روز دوشنبه رکورد زد و برای اولین بار به بالاتر از 3000 دلار رسید.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: