کد خبر: ۴۷۶۷۳
تعداد بازدید: ۱۳۲
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۰
رییس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان تهران گفت: متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان با اجرای فرمول جدید به تمامی بازنشستگان تامین اجتماعی تعلق گرفته و همه بازنشستگان مشمول اجرای آن شده‌اند.

به گزارش تجارت امروز، علی دهقان‌کیا اظهارکرد: با اجرای مرحله دوم متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، رضایت نسبی در جامعه بازنشستگان و مستمری بگیران در سطح کشور ایجاد شده است.

وی افزود: با توجه به اینکه سال گذشته تفاوت معناداری بین دریافتی بازنشستگان حداقل بگیر صندوق بازنشستگی کشوری و بازنشستگان حداقل بگیر تامین اجتماعی وجود داشت، اجرای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۰ این فاصله را جبران کرد.

این فعال بازنشستگی تصریح کرد: نکته‌ای که باید مورد توجه بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی مورد توجه قرار گیرد این است که منابع سازمان تامین اجتماعی محدود است و به هر میزان که منابع سازمان افزایش داشته باشد، توجه به مسائل بازنشستگان از درجه اهمیت بالاتری برخوردار خواهد شد.

دهقان کیا گفت: مستمری‌بگیران حداقل بگیر سازمان تامین اجتماعی با سابقه بیش از ۲۰ سال تا قبل از ۳۰ سال سابقه که مشمول ماده ۱۱۱ بوده‌اند، بدنبال اجرای متناسب‌سازی در حال حاضر تا ۳ میلیون ۹۰۰ هزار تومان دریافت می‌کنند.

تغییر فرمول متناسب‌سازی در ارتباط با سایر سطوح بازنشستگان تامین اجتماعی

وی ادامه داد: با اجرای فرمول جدید مرحله دوم متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان که توسط سازمان تامین اجتماعی اجرا شده است، ملاک افزایش‌ها تغییر پیدا کرده و افزایش‌ها در مورد سایر سطوح دستمزدی در بازنشستگان تامین اجتماعی رضایت بخش است.

رییس کانون بازنشستگات تامین اجتماعی استان تهران عنوان کرد: نهایتاً پس از اجرای فرمول جدید مرحله دوم متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، می توان اذعان داشت که رضایتمندی در بین بازنشستگان این سازمان حاصل شده است.

دهقان کیا گفت: حال پس از اجرای کامل متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی که پس از سال‌ها اجرایی شده است، اگر بازنشسته‌ای به ناکافی بودن میزان دریافتی برای گذران زندگی و مشکلات معیشتی اشاره‌ای داشته باشد، سازمان تامین اجتماعی در نهایت توان و امکانات مالی و منابع موجود، سعی تمام در تامین معیشت بازنشستگان داشته و بیش از این نیز در حدود اختیار تعریف شده این سازمان نیست و مسائل اقتصادی و کلان کشور را باید مورد بررسی قرار داد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری