کد خبر: ۴۷۶۷۶
تعداد بازدید: ۱۲۸
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۲:۰۰
پیروز حناچی، شهردار تهران امشب ضمن حضور در کلاب هاوس روزنامه همشهری به برخی سوالات درباره در حوزه شهری پاسخ داد

به گزارش تجارت امروز، گزیده ای از اظهارات شهردار تهران به شرح زیر است:

بیشترین رای تاریخ شوراها رو مردم تهران به این دوره از شورا دادند. به اهدافی رای دادند که ما شاید نتوانستیم همه آن اهداف را محقق کنیم. من به این خاطر از مردم عذرخواهی کردم.
ترافیک و آلودگی هوا دو مشکل عمده است که در نظرسنجی‌ها هم مردم به آن اشاره کردند.
سال ۹۶ اولین موردی که مردم به آن اشاره کردند آلودگی بود.


در این مقوله ۱۸ دستگاه دخیل هستند و شهرداری تهران جزو آخرین دستگاه‌های مسئول است.
کیفیت سوخت و خودروها قطعا تاثیرگذار است. این مشکل همه کلان شهرهای دنیاست؛ البته لاینحل نیست.


طرح ترافیک، جلوگیری از آلاینده‌های بالاتر از حد استاندارد و در کشور منطقه کم انتشار آلاینده (LEZ) و NEZ در حال پیگیری است.
در نظرسنجی‌های ما خدمات شهری یعنی میادین میوه تره‌بار آرامستان‌ها ...بیشترین میزان رضایت را دارند. این در میان دستگاههای خدماتی کم‌نظیر است.


پروژه صدر ۴ صفحه مطالعه که چرا باید صدر را دوطبقه کنیم ندارد
به جای پل صدر اگر ما دو خط مترو میساختیم بهره‌وری اش بیشتر بود. ما موقعی این را اجرا کردیم که همه جای دنیا در حال جمع کردن این مدل کارها یعنی اتوبان‌های دو طبقه بودن.
درباره پرونده عیسی شریفی که مربوط به رساتجارت یا هلدینگ یاس سپاه اولین شاکی بود. ما هم وقتی پرونده باز بود و بازپرس سوال میکرد گزارش مبسوطی ارسال کردیم.


از سال ۷۶ به این طرف من جزو کسانی بودم که این شیوه اداره شهر را نقد میکردم. اینکه ما فضای شهر را خارج از برنامه بفروشیم و هزینه را صرف مسایل جاری و بی‌انضباطی شهر کنیم.
بزرگترین پروزه ما در این دوره همین شهرنفروشی است. ما به خودمون سخت گرفتیم. میتوانستیم پامون رو روی گاز بذاریم و بدون توجه به اینکه شهر چه بلایی سرش میآید رویه قبل را ادامه دهیم. اما ندادیم.


می توانستیم بدون توجه به ذخایر آینده شهر، پروژه شهر فروشی را ادامه بدهیم، بزرگترین پروژه ما در همین دوره شهر نفروشی است، متهم به کم کاری شدیم
در مورد بیمارستان دکتر سمیعی، اموالی از شهرداری به آنجا رفته؛ کمک به خیریه‌ها باید بدون پرده‌پوشی باشد؛ باید مشخص باشد چقدر پول بابت چی رفته آنجا؛ نباید بگذاریم به نام کار خیر، کار دیگری صورت بگیرد.


تعدادی املاک و ... به نفع این خیریه از دست شهرداری خارج شده است.
مگاپروژه ما افزایش نشاط و سرزندگی محله محوری و توسعه فضاهای عمومی شهر است.
درباره خریداری ساختمان روزنامه اطلاعات در مدیریت گذشته این یکی از پروژه‌های همان هلدینگ یاس بود که با سپاه توافق کردیم. چیزی حدود ۵۰۰ میلیارد تمام شد برای ما که گران تمام شد.


من اگر مصاحبه می‌کنم هدف تخطئه کسی نیست. قضاوت درباره پرونده‌ها را قوه قضاییه انجام می‌دهد. اما ما وظیفه داریم به عنوان کارشناس راهبردهای درست در حوزه مدیریتی ارایه کنیم. در بعضی سالها ۲۵ میلیون متر مربع پروانه صادر شده است، به چه قیمتی؟ من اسم این را خدمت نمی‌گذارم. اگر شما می‌گویید این بی‌عرضگی است این را می‌پذیریم اما زیر بار شرم این کار نمی‌روم.


بهشت درست نکرده‌ایم ولی با هزینه اندک راندمان بالایی در شهر ایجاد کرده‌ایم.
ما تلاش کردیم رویه قبلی درباره برج باغ‌ها را برگردانیم. افتخارمان این است که جلوی تخریب باغ‌های تهران را گرفتیم.


تعداد زیادی این باغ‌ها که دست نهادها و ارگان‌ها بوده با مذاکره به نفع مردم تبدیل کردیم به پارک
ما افتخارمان این است که در آستانه انتخابات پامون رو روی گاز نذاشتیم و قوانین را رعایت کردیم. مراجعه کنید به ۹۲ و ۹۶ ببینید چه اتفاقاتی افتاد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری