کد خبر: ۴۷۷۴۰
تعداد بازدید: ۱۴۳
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۰
حجت‌الاسلام والمسلمین اسماعیلی شاهمحمدی گفت: نظام جمهوری اسلامی را مردم بوجود آوردند و برای همین منظور و با استناد به مسائل عقلی باید خودشان هم آن را حفظ کنند.

به گزارش تجارت امروز؛ امام جمعه فریدونشهر گفت: انتخابات بزرگترین نماد حفظ نظام جمهوری اسلامی است و مردم با حضور حماسی شان در این همایش ملی در توسعه کشور سهیم شوند.
حجت‌الاسلام والمسلمین اسماعیلی شاهمحمدی افزود: نظام جمهوری اسلامی را مردم بوجود آوردند و برای همین منظور و با استناد به مسائل عقلی باید خودشان هم آن را حفظ کنند.
وی حضور در پای صندوق‌های اخذ رای را اهداف مشترک این مردم برشمرد و تصریح کرد: بر این اساس مردم با مشارکت حداکثری در انتخابات علاوه بر حفظ و استحکام پایه‌های نظام، می‌توانند در برداشتن گام های موثر برای پیشرفت کشور سهیم باشند.
امام جمعه فریدونشهر با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب درباره اهمیت انتخاب افراد در انتخابات افزود: بنا به فرموده ایشان مردم باید در انتخاب افراد خیلی دقت کنند و نباید فریب وعده‌های فریبنده یک عده را بخورند.
وی تاکید کرد: همانطور که مردم در بیشتر مسائل به این بلوغ رسیدند که کارها را به افراد خبره بسپارند باید در فضای انتخابات با پرهیز از جوزدگی مراقب باشند که دستخوش تبلیغات برخی افراد و یا جناحها، گروه ها و احزاب برای گرایش به سمت گزینه مدنظر آنها قرار نگیرند و خودشان با بررسی و پرس و جو انتخابی اصلح داشته باشند.
رییس حوزه علمیه فریدونشهر افزود: یکی از دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب در باب انتخاب افراد است که نباید مردم به وعده‌های فریبنده دلخوش شوند.
 
بیشتر بخوانید:

به گفته وی کسانی که به عنوان داوطلب وارد صحنه انتخابات می‌شوند هم علاوه بر شناخت ظرفیت‌های کشور باید توان خود را بشناسند و به فرموده رهبر معظم انقلاب توانمندی خودشان را محک زده باشند و مردم بر این اساس آنها را انتخاب کنند.
شاهمحمدی با بیان اینکه کشور تاکنون در بسیاری از امور توفیقاتی کسب کرده است، گفت: با این وجود اگر نامزدی وعده‌های غیرقابل تحقق بدهد مردم باید بررسی کنند که آن وعده شدنی هست یا خیر و بر آن اساس به انتخاب دست بزنند.
وی خاطرنشان کرد: از سویی در هر کشوری ساز و کاری برای انتخابات هست و نباید نسبت به عملکرد شورای نگهیان و یا مسوولان اجرایی شک و تردید ایجاد شود زیرا اینها صرفا بهانه است.
امام جمعه فریدونشهر، جمهوری اسلامی را تنها کشوری در دنیا دانست که کمترین خطا را در بحث انتخابات دارد و افزود: این مساله را بارها رهبر معظم انقلاب تاکید فرمودند که اگر اشتباه و خطایی است تعیین کننده سرنوست انتخابات نیست.
وی در پاسخ به کسانی که در برپایی انتخابات شک و تردید دارند و آن را فرمایشی و از قبل تعیین شده و انتخاب خود را بی‌تاثیر می‌دانند گفت: این تفکر اشتباه است و به هر حال فردی انتخاب می‌شود ولی چه بهتر که اکثریت شرکت کنند تا اگر زمانی خواستند مطالبه کنند روی و زبان مطالبه کردن را داشته باشند.
شاهمحمدی با تاکید بر التزام افراد به قانون اساسی گفت: کسی که منتخب می‌شود باید قانون اساسی، قوانین کشور و پایه‌های اعتقادی و فکری مردم را قبول داشته باشد تا بتواند برای مردم کار کند زیرا در غیر این صورت هم برای خودش و هم برای مردم زحمت و مشقت ایجاد می‌کند.
ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و تیره های عشایری ۲۸ خردادماه سال ۱۴۰۰ همزمان با انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری ایران در استان اصفهان برگزار می‌شود.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری