کد خبر: ۴۷۷۵۸
تعداد بازدید: ۱۴۸
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۰
علی محبان به برگزاری نمایشگاه بین المللی اختصاصی اوآسیا اشاره کرد و این نمایشگاه را فرصتی خوبی برای معرفی ظرفیت های کشاورزی جنوب کرمان دانست.
به گزارش تجارت امروز؛  مدیر اجرایی اتاق بازرگانی جنوب استان کرمان گفت: بخش خصوصی برای معرفی ظرفیت های کشاورزی هفت شهرستان جنوبی این استان مشارکت کند.
وی با بیان اینکه نمایشگاه اختصاصی اورآاسیا در تاریخ ۱۸ تا ۲۱ تیرماه سال جاری در تهران برگزار می شود، خواستار مشارکت بیشتر بازرگانان، انجمن های تخصصی کشاورزی و ادارات دولتی برای معرفی ظرفیت های کشاورزی جنوب کرمان شد.
محبان افزود: اولین نمایشگاه بین المللی اورآسیا در تهران با حضور پررنگ مسئولان، مدیران ارشد دولتی و خصوصی، شرکت های بزرگ ایرانی و بین المللی و با حضور عموم علاقمندان و تجار برای بازدید و شرکت در نشست های تخصصی و B۲B با موافقت سازمان توسعه تجارت و با هماهنگی شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود.
وی ادامه داد: این نمایشگاه بین المللی با حفظ پروتکل های بهداشتی ستاد ملی مبارزه با کرونای کشور در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود.
محبان هدف از حضور اتاق بازرگانی را در نمایشگاه  های بین المللی را معرفی ظرفیت های کشاورزی، معدنی و گردشگری جنوب کرمان اعلام کرد.

بیشتر بخوانید:

مدیر اجرایی اتاق بازرگانی جنوب کرمان از حمایت بخش خصوصی برای معرفی ظرفیت های کشاورزی جنوب کرمان در  نمایشگاه اختصاصی اوراسیا خبر داد و گفت: اتاق بازرگانی بیش از ۲۰۰ میلیون تومان برای حضور فعال بخش خصوصی در این نمایشگاه برنامه ریزی کرده است.
وی افزود: اتاق بازرگانی کرمان سه غرفه را در نمایشگاه اختصاصی اورآسیا برای معرفی ظرفیت های کشاورزی منطقه جنوب کرمان برنامه ریزی کرده لذا بخش خصوصی در این زمینه مشارکت کنند.
محبان تعداد انجمن های فعال کشاورزی جنوب کرمان را سه عدد برشمرد و این انجمن ها را شامل گلخانه داران، سردخانه داران و صنایع غذایی دانست.
وی با بیان اینکه سالانه پنج میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در جنوب کرمان تولید می شود، بازار اوراسیا را فرصتی مهم برای بازار فروش محصولات کشاورزی این منطقه اعلام کرد.
محبان ویژگی تازه خوری محصولات کشاورزی و شرایط جغرافیایی منطقه جنوب کرمان را در بازار اورآسیا بسیار مهم برشمرد و عنوان کرد: این نمایشگاه بین المللی برای فروش محصولات کشاورزی جنوب کرمان فرصت بسیار خوبی است.
مدیر اجرایی اتاق بازرگانی جنوب کرمان تولید محصولات خارج از فصل(طرح استمرار) را مهم ترین ظرفیت کشاورزی منطقه جنوب کرمان برشمرد و گفت: در حالی کشاورزان جنوب کرمان در حال برداشت محصولات طرح استمرار هستند که در بیشتر نقاط دنیا بویژه منطقه اوراسیا یخبندان است.
محبان ادامه داد: این ظرفیت سبب منحصر بفرد شدند ظرفیت کشاورزی منطقه جنوب کرمان شده است.
وی مهمترین ضعف بخش کشاورزی جنوب کرمان را بازاریابی و بخش فروش عنوان کرد و گفت: بخش خصوصی برای معرفی ظرفیت های منطقه مشارکت کنند تا شاهد رونق بخش کشاورزی باشیم.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری