کد خبر: ۴۷۷۹۱
تعداد بازدید: ۹۰
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۰
مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس درباره سخن رییس جمهوری که دولت بورس را به اوج رساند، گفت: منظور رییس جمهوری این بود که بازار سرمایه جایگاه متفاوتی نسبت به گذشته پیدا کرده است.

به گزارش تجارت امروز، میثم فدایی در رابطه با چرایی ریزش شاخص بورس در روز گذشته با اشاره به این که امروز که بازارهای جهانی مجدداً فعال شوند، افزود: شاهد جوی منفی در بازار خواهیم بود.شفاف‌سازی شرکت‌های پالایشگاهی دلیل دیگر ریزش بورس بودند.

وی با اشاره به این که ابهام های شرکت‌های پالایشگاهی همواره در رابطه با نرخ خوراک از بدو ورود به بورس مشاهده شده است، گفت: یکی از شرکت‌های پالایشگاهی یکی از نرخ‌ها را بسیار پایین اعلام کرده بود و به تبع ریزش این سهم، سایر سهم‌ها نیز بازار را منفی کردند.

فدایی معتقد است افزایش نرخ شرکت‌های خودرویی در روز گذشته نمایان نشد و ادامه داد: به دلیل ریسک سیستماتیک بازار، این خبر در قیمت‌ها نشان داده نشد.

او همچنین در باره افزایش نرخ شرکت خودرو که در پی برنامه ریزی های فصلی انجام گرفته است، گفت: روز گذشته ۹ درصد افزایش نرخ شرکت‌های خودرویی را شاهد بودیم که در سهم‌ها نشان داده نشد.

مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس نسبت به منفی بودن حساب این شرکت‌ها در روز گذشته ابراز تأسف کرد و افزود: علت این موضوع ریسک سیستمی بازار است.

بیشتر بخوانید:

فدایی همچنین در پی درخواست مجری برنامه به تحلیل سخن رییس جمهوری که گفته بود دولت بورس را به اوج رساند، اظهار نظر کرد و گفت: احتمال می‌دهم که شاید منظور رییس جمهوری این بوده که بازار سرمایه جایگاه متفاوتی نسبت به گذشته پیدا کرده است.

وی با بیان این که در زمان انتخابات روحانی، هیچ صحبتی درباره بورس وجود نداشت اما امروزه، بازار سرمایه نقشی ویژه را در اقتصاد کشور پیدا کرده است، گفت: از این منظر سخن رییس جمهوری را قبول دارم.
انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری