کد خبر: ۴۷۸۰۱
تعداد بازدید: ۱۵۰
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۰
هر یک از نامزدها ی ریاست جمهوری قبل از انتخابات برای اینکه بتوانند رای حداکثری را از آن خود کنند وعده هایی می دهند، آقای رئیسی با حدود ۱۵میلیون رای در انتخابات سال۹۶ پس از حسن روحانی، بیشترین آراء را به دست آورد و همین عامل ضامن برنده شدن در ۱۴۰۰ است.

چرا ابراهیم رئیسی رای نمی آورد؟

به گزارش تجارت امروز،نامزدی رئیسی برای برخی از جناح ها یا مردم خوشایند نیست، به همین دلیل نمی توانیم به طور قطع بگوییم چون رئیسی رئیس دستگاه قضا است پتانسیل رئیس جمهوری کشور را دارد، اینکه چه کسی قرار است بر مسند ریاست جمهوری بنشیند تا بر مشکلات کشور فایق آید، برای مردم خیلی مهم است، مردم خاطره خوبی از ریاست جمهوری آقایان احمدی نژاد و روحانی ندارند چرا که در آن دوره ها شاهد بد عهدی بودند.
اگر به یاد داشته باشیم جناب روحانی با نماد کلید در انتخابات حاضر شد و قسم یادکرده بود که با بهترین پتانسیل در صحنه خدمت حاضر شود، بنابراین نه تنها از پتانسیلی استفاده نشد بلکه خط فقر در کشور چند برابر شد، افراد متعددی درباره حضور ابراهیم رئیسی در انتخابات ۱۴۰۰ اظهارنظر می کنند، با این حال حضور او به عنوان نامزد نتخابات۱۴۰۰ مخالفانی هم دارد، برخی از این مخالفان،ظاهرا ابراز نگرانی می کنند که تغییر جایگاه رئیس قوه قضائیه به ریاست جمهوری، می تواند موتور مبارزه با مفاسد اقتصادی را خاموش کند. اما به نظر می رسد این شبه استدلال، بیش از آن که به لزوم تداوم حضور رئیسی در عدلیه اصرار داشته باشد، بر رئیس جمهور نشدن او تاکید دارند.

سال۹۶ قالیباف به طور غیرمنتظره ای به نفع رئیسی کنار کشید، یاران قالیباف، چنین وانمود کردند که او در حالی کنار کشیده که میزان رایش بیش از رئیسی بوده است. هر جناح سیاسی، موفقیت خود را در بهره گیری از نقاط ضعف حریف می بیند، که به نظر بنده همیشه اینطور نیست.

آقای رئیسی پس از نام نویسی در انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران اعلام کرد، برخی تاکید کردند کار تحول در قوه قضائیه باید ادامه یابد و امر مبارزه با فساد و اجرای عدالت تداوم پیدا کند و دغدغه وضع دستگاه قضایی را داشتند، از این دغدغه درست قدردانی می‌کنم اما در کنار مهم بودن امر قوه قضائیه، موضوع مهم و دارای اولویت یعنی معیشت و مشکلات مردم، بیکاری و گرانی، سفره مردم و وضع اقتصادی را باید مد نظر داشته باشیم.

بیشتر بخوانید: 

سوال اینجاست جناب رئیسی، این وعده ها رو آقایان احمدی نژاد وروحانی هم دادند، جنابعالی چه رویکردی خواهید داشت.
به نظر بنده شعار خدمتی نه تنها جنبه خوبی بین مردم ندارد بلکه بی اعتمادی مردم را به همراه دارد، ما نباید برای احقاق خواسته ها و مدیریتمان مردم را به پای صندوق های رای بکشیم.
آقای رئیسی حضرتعالی به عنوان رئیس دستگاه قضا درگیر مسائل قضایی هستید نه معیشتی مردم.
شما اعلام کردید برخی ناامیدی هایی که امروز در بخش‌هایی از جامعه خودنمایی می‌کند می‌تواند در یک دولت قوی تبدیل به امید شود و با همین امکانات و نیروی انسانی جوان و متراکم در کشور و این ذخایر مادی و معنوی کشور، می‌توان درد و رنج مردم را کاهش داد و ناامیدی را تبدیل به امید کرد، خود حضرتعالی چقدر به این حرفها اعتقاد دارید.

اعلام کردید، اگر چه دعوت های زیادی داشته اما حضورتان به صورت مستقل خواهد بود، این دعوت ها از طرف مردم است یا گروه های خاص، اعلام کردید، خود را رقیب فساد، ناکارآمدی و اشرافی گری می‌دانید. رقیب جناح‌های سیاسی و این گروه و آن گروه نیستید، اعلام کردید، در این میدان حتما از همکاری بخش‌های مخحتلف در قوه قضائیه استفاده خواهید کرد،با چه ابزاری؟

بنده معتقدم نه تنها بن بستی برای اداره کشور وجود ندارد بلکه باید مدیریتی کارآمد و جهادی وجود داشته باشد تا این مسائل شکل بگیرد، باید کسانی بیایند که به تحول باور داشته باشند.

آقای رئیسی در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که برای سیاست خارجی چه برنامه‌ای دارید، گفته است، سیاست نظام جمهوری اسلامی تعامل با کشورهای اسلامی و به ویژه همسایگان خواهد بود. برنامه ما در عرصه دیپلماسی تعامل دوستانه، عزتمندانه و مقتدرانه خواهد بود، سوال اینجاس آیا این برنامه در دولت احمدی نژاد و روحانی نبود، اگر نبود علتش چه بود و اینکه شما این برنامه را اعلام می کند تا چه حد میتواند ضمانت اجرایی داشته باشد.

خبرنگاری از آقای رئیسی سوال کرد : اگر در انتخابات با شکست مواجه شوید چه می کنید، اعلام کرد، انجام وظیفه به شکست ختم نمی‌شود، که اینجا باید به ایشان تبریک بگویم که مشکلی با این موضوع ندارد، ای کاش بقیه نامزدها بر این اصل باور داشتند.

انتهای خبر/// ح.ع

ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۳
0
0
بنده خدا پس دیگران برای چه دارند می ایند لابد برای دزدی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری