کد خبر: ۴۷۸۲۷
تعداد بازدید: ۸۶
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۵
رئیس ستاد انتخابات کشور با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی در تبلیغات توسط نامزدهای ریاست جمهوری گفت: تجمع انتخاباتی در مکان های سربسته نداریم و تبلیغات در حد چهره به چهره خواهد بود.

به گزارش تجارت امروز، جمال عرف افزود: به لحاظ ماده ۶۰ قانون انتخابات، 2 روز وزارت کشور مهلت دارد بعد از اعلام اسامی، آن را منتشر کند اما ما کمتر از یک روز این کار را کردیم و ساعت ۲۳ شب گذشته اسامی به ما واصل شد و ساعت ۱۴ امروز نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در قالب اطلاعیه ۱۵ معرفی شدند و در ادامه وارد مرحله تبلیغات خواهیم شد.

رئیس ستاد انتخابات کشوردرباره تبلیغات نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: این بخش ضوابط خود را دارد و با توجه به کرونا، اقداماتی در ستاد مدیریت ملی کرونا انجام و پروتکل ها ارزیابی شد و بحث هایی با وزارت بهداشت داشتیم که در نهایت در اول خرداد تصمیم هایی در این باره، مصوب و ابلاغ شد که تبلیغات مدیریت شود.

بیشتر بخوانید: 

عرف درباره یکی دو شاخص اصلی تبلیغات ریاست جمهوری این دوره اعلام کرد: تجمعات در مکان های سربسته نداریم مگر در ستادهای نامزدها که براساس رنگ بندی شهرها است. در شهرهای زرد ۳۰ تن، نارنجی ۲۰ و در شهرهای قرمز ۱۵ تن می توانند در ستاد کار را دنبال کنند.

وی ادامه داد: اصل و اساس این است از مکان های روباز و محیط های دانشگاهی استفاده کنیم و درخواست داریم نامزدها و روسای ستادهای استانی پروتکل ها را رعایت کنند و مبنای کار است.

رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: کمیسیون تبلیغات امور را نظارت خواهند کرد و در این بخش نظارت بر تبلیغات را در حوزه رسانه ها خواهیم داشت. در بحث رعایت پروتکل بهداشتی نظارت بر عهده وزارت بهداشت است و در کنار این وزارتخانه، استانداران و مسوولان استانی نیز وظیفه دارند بر رعایت پروتکل ها نظارت کنند.

عرف یادآور شد: از ظرفیت رسانه ملی و برنامه های متنوع این رسانه و صدا و سیمای استان ها پیش بینی شده که استفاده شود و فضای مجازی نیز در اختیار است. حداکثر تبلیغات در این بخش است و حداقل تبلیغات چهره به چهره خواهد بود.
انتهای خبر// ح.عنظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری