کد خبر: ۴۷۸۳۲
تعداد بازدید: ۹۷
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۳
هیچ گاه تصمیم شورا را تااین حد غیرقابل دفاع نیافته ام
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتقاد شدید از اقدام شورای نگهبان در رد صلاحیت داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری گفت: هیچ گاه تصمیم شورا را تا این حد غیر قابل دفاع نیافته‌ام چه در تأیید صلاحیت‌ها و چه در عدم احراز صلاحیت‌ها.

به گزارش تجارت امروز، آیت الله صادق آملی لاریجانی در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: از نخستین حضور اینجانب در شورای‌ نگهبان در سال ۱۳۸۰ نزدیک به ۲۰ سال می‌گذرد. در تمام این مدت، از شورای نگهبان دفاع کرده‌ام حتی در سال‌هایی که در قوه قضائیه بودم اما هیچ گاه تصمیم شورا را تا این حد غیر قابل دفاع نیافته‌ام چه در تأیید صلاحیت‌ها و چه در عدم احراز صلاحیت‌ها.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهارداشت: سبب این نابسامانی‌ها تا حد زیادی، دخالت‌های فزاینده دستگاه‌های امنیتی از طریق گزارش‌های خلاف واقع، در تصمیم‌سازی برای شورای نگهبان است به ویژه اگر عضو مسئولی که باید گزارش‌های محققانه به شورا ارائه کند خود، عامدانه چیزی بر آن بیفزاید!

وی اضافه کرد چنان که از وزارت اطلاعات با قاطعیت تمام مطلبی نقل می‌کنند، حال آنکه با پرسش از معاونت مربوطه در وزارت اطلاعات به صراحت این مطلب تکذیب می‌شود. گلایه بنده از سر دغدغه‌ای است برای حفظ شأن و اعتبار شورای نگهبان. این فقیر وقتی با چنین وضعیتی مواجه شدم و استدلال‌هایم را بی‌تأثیر یافتم،

عضو شورای نگهبان تاکید کرد: این کلام حق متعال را بر همکاران عزیزم در شورا تلاوت کردم: «یا ایها الذین آمنوا اتقوا الله و لتنظر نفس ما قدمت لغد و اتقوا الله ان الله خبیر بما تعملون». در میانه این زمانه غریب و رفتارهای عجیب به خدا پناه می‌بریم و به محضر او عرضه می‌داریم: اعوذ بک مما استعاذ منه عبادک المخلصون.

شورای نگهبان که آیت الله آملی لاریجانی یکی از فقهای آن است، افهرست 7 نفره داوطلبان احراز صلاحیت شده برای رقابت در انتخابات ریاست جمهوری شامل سعید جلیلی، محسن رضایی، سیدابراهیم رئیسی، علیرضا زاکانی، سیدامیرحسین قاضی­ زاده هاشمی، محسن مهرعلی زاده و عبدالناصر همتی را اعلام کرد.

در این فهرست، اسامی افرادی نظیر «اسحاق جهانگیری» معاون اول رییس جمهوری، «علی لاریجانی» رییس دوره های هشتم، نهم و دهم مجلس شورای اسلامی و ۵۸۳ تن دیگر از داوطلبان این انتخابات به چشم نمی خورد و به این ترتیب، آنها در عرصه رقابت های انتخابات ریاست جمهوری حضور نخواهند داشت.
انتهای خبر// ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری