کد خبر: ۴۷۸۳۳
تعداد بازدید: ۱۰۶
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۶
شوخی عجیب سخنگوی شورای نگهبان
سخنگوی شورای نگهبان درباره اعتراض کسانی که در انتخابات ریاست جمهوری، احراز صلاحیت نشده اند، گفت: قانون برای اعتراض به آرای اعضای شورای نگهبان برای متقاضیان درنظر نگرفته نشده است.

به گزارش تجارت امروز، عباسعلی کدخدایی اظهارکرد: روش ارزیابی متقاضیان حضور به عنوان نامزد در انتخابات ریاست جمهوری در شورای نگهبان نسبت به ادوار گذشته تغییری نداشت اما نکته مهم این دوره مصوبه شورای نگهبان بود که به وزارت کشور برای شرایط نام نویسی ابلاغ شد و شورای نگهبان از بین مراجعین ۴۰ تن را که مدارکشان کامل بود بررسی کرد و البته تاکید می کنم پرونده افراد به دقت مورد ارزیابی قرار گرفت و مستندات را رصد کردیم.

وی یادآور شد: برخی افراد را چند نوبت در شورای نگهبان مورد ارزیابی قرار دادیم و برای همین زمان ۱۰ روزه را استفاده کردیم.

سخنگوی شورای نگهبان ادامه داد: برای ریاست جمهوری ناچاریم اصل ۱۱۵ را مورد نظر قرار دهیم اما ۴ شرط محل بحث که در سیاست رهبر انقلاب مورد تاکید بود؛ رجل سیاسی و مذهبی و مدیر و مدبر بودن. در این راستا سوابق افراد را مورد ارزیابی قرار دادیم و در ادامه برنامه افراد را بررسی کردیم.

کدخدایی ادامه داد: رجل سیاسی و مذهبی و مدیر ومدبر بودن بیشتر مورد نگاه اعضای شورای نگهبان بود.

وی گفت: در انتخابات ریاست جمهوری و احراز صلاحیت ها چیزی به عنوان رد صلاحیت نداریم و افراد واجد شرایط را به وزارت کشور اعلام کردیم و در قانون مهلتی برای اعتراض در نظر گرفته نشده است.
انتهای خبر// ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری