کد خبر: ۴۷۸۵۱
تعداد بازدید: ۲۱۲۹
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۶
شما بگوئید:
با عرض تبریک خدمت تمامی دوستان شورای نگهبان بابت بررسی جدی و تایید صلاحیت ها و مردم که این صلاحیت ها را جدی نگرفتند و اقدام به جد شورا را کاملا سلیقه ای دانستند، بنابراین دراینجا لازم است از جناب کدخدایی سخنگوی محترم شورا بابت این امر تشکر کنم.

به گزارش تجارت امروز؛ خلق حماسه سیاسی و به دست گرفتن سکان اجرایی کشور؛ کار راحتی نیست چرا که کوچکترین اشتباه ممکن است کشور را به صد سال عقب ببرد، در اینجا باید بگویم اگر اشتباهی شود کسی به شورای نگهبان اعتراض نمی کند، در صورتی که این امر اشتباه است، لذا کار اشتباه شورای نگهبان است که برخی از افراد کیلیویی تایید صلاحیت می شوند.


در بین افراد تایید صلاحیت شده، الا چند نفر، بقیه برای مردم ناشناس و بیگانه هستند، این افراد بدون سابقه اجرایی وارد عرصه انتخابات شدند تا یک روزی بتوانند بر مسند ریاست جمهوری بنشینند تا خود را نشان دهند، این نشان می تواند بار منفی داشته باشد، آیا شورای نگهبان این امر را در بررسی های خود در نظر گرفته است.


به طور مثال جناب جهانگیری چندین سال مدیر و راس حکومت است اگر شورای نگهبان از علت رد صلاحیتش سخن بگوید مردم قانع می شوند و ذهنیت منفی در ذهن ما ایرانی ها ایجاد نمی شود یا جناب مهرعلیزاده یک زمانی فقط در حد معاون بود، ایشان حتی در زمان خود نتوانستند کار مثبتی داشته باشد آقای شورای نگهبان یه همچین شخصی که شما تایید کردید چطور می تواند مدیرت کلان کشور را اداره کند یا خاتمی و احمدی نژاد که هر کدامشان 2 دوره مورد تایید بود و حتی از احمدی نژاد به عنوان رجایی یاد می کردند، الان می بینیم که ایشان هم رد صلاحیت شده است یا جناب همتی که یک دوره ای در بیمه بود و بعدها به عنوان رئیس کل بانک مرکزی منصوب شد ایشان با چه رویکردی وارد عرصه انتخابات شده و شورای نگهبان چه نکته مثبتی در ایشان دیدیند که تایید صلاحیتشان کردند.


لحظه به لحظه  انتخابات را اگر از دوره مرحوم هاشمی رفسنجانی مرور کنیم بهتر متوجه حقایق می شویم، ایشان یک زمانی سیاستمدار بود و در زمانشان شاهد اثرات مثبتی بودیم، متاسفانه شاهد رد صلاحیت ایشان بودیم، آی بزرگان شورای نگهبان در دوره این بزرگمردان شاهد کمترین مشکلات بودیم،چرا مردم از عملکرد شورای نگهبان ناراضی هستند، والله من نمی گویم صدای نارضایتی ها را بنده از تاکسی، اتوبوس، مترو، هواپیما شنیده ام، جواب این چرایی بسیار ساده است الفاظی چون شاید به فلانی، شاید هم به آن یکی رأی بدهم زیاد دیده می شود.


کدام نامزد به معنای واقعی مستقل عمل می کند؟ این که جریانی سیاسی از کسی حمایت نماید دلیل عدم استقلال نیست، استقلال در عمل با حضور در یک گروه یا جامعه است، طبیعی است وابستگی به یک گروه یا حزب محدودیت هایی را برای فرد ایجاد خواهد کرد.


جوانی پتانسیل بسیار مهمی مثل آقای آذری جهرمی در امر مسئولیت پذیری دارد، ایشان قصد داشتند نامزد انتخاباتی شوند اما شنیده شد که سنش پایین است ونمی تواند ورود پیدا کند، اینجاس که شعار جوانگرایی معنا ندارد.


پایبندی به گفتمان انقلاب، امام و رهبری مسأله ایست که غالب نامزدها از آن استفاده ای ابزاری می کنند، یادمان باشد ما امثال باکری ها و خرازی ها را داشتیم.


ما از اینکه چه کسی روی کار آید هراسی نداریم هراس ما از عملکرد سلیقه ای شورای نگهبان است، البته نباید انتقادهای نوه حضرت امام(ره) دولت، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام،احزاب و مردم را بر شورای نگهبان ندیده گرفت.


ما به دنبال آنیم که دردی از عامه مردم دوا شود نه قشری خاص. کسی باشد که به دنبال تحق اهداف انقلاب باشد.


ما ایرانی اسلامی، انقلابی، علمی، سربلند و سرافراز می خواهیم که این لیاقت ماست.


وظیفه اصلی شورای نگهبان در انتخابات روشن است؛ باید مطابق قانون و سیاست های کلی نظام، به قصد صیانت از آرای مردم و با اقتدار و رعایت انصاف و عدالت، نظارت حداکثری خود را بر انتخابات اعمال کند، بنابراین باید هدف اصلی و کارویژه شورای نگهبان در انتخابات به نحو مناسبی انجام گیرد که به نظر بنده وامثال بنده تا کنون اینطور نبوده است.

در اینجا یاد سخنان گوهربار حضرت امامخمینی (ره) می افتیم که فرمودند میزان رای مردم است ولی آیا شورای نگهبان حاضر است همه پرسی را بپذیرد در آن از مردم سوال شود دوست دارند چه کسی رئیس جمهور شود.

در پایان نظر شما را به سخنان امام خمینی (ره) در همین خصوص جلب می کند.

تعداد بازدید : 4
تعداد بازدید : 3

منبع: تلنگر

 

 
انتها// ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری