کد خبر: ۴۷۸۵۸
تعداد بازدید: ۲۱۷
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۲
آقای محسن رضایی در گفت و گویی اعلام کردند بیشتر از چینی ها در ایران یارانه داده شده است، عرض کنم خدمتتون ما از کجا باید بدانیم اقتصاددان هستید، بفرمایید این یارانه ها کجا و به جیب چه کسانی رفته است، خدمتتون باید عرض کنم اگرمردم ایران اقتصاد دان بودند قطعا خودشون پیگیری می کردند و نیازی به فرمایش جنابعالی نبود
به گزارش تجارت امروز به نقل از تلنگر، اینکه هر شخصی بعد از پایان ریاست جمهوری بخواهد ایراد بگیرد و از ضعف عملکردی آن به نفع خود تبلیغ کند کار درستی نیست به نظر بنده خود این موضوع باعث بدبینی مردم نسبت به دستگاه های دولتی و حتی ریاست جمهوری می شود.
 
این که نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری  را در یک برنامه ای اقتصاد را به چالش می کشد خود باید برترین باشد، از آقای رضایی باید پرسید آیا در دو دوره ریاست جمهوری روحانی از عملکرد آن اعتراض کرده اید، آیا تا به حال به عنوان اقتصاددان برنامه اقتصادی ارایه داده اید که رئیس جمهوری نسبت به آن بی اعتنا باشد اگر بی اعتنایی شده چرا اعلام نکرده اید.
    
جناب رضایی اعلام کردند اولویت اولش بعد از پیروزی در انتخابات  مهار قیمت‌ و کنترل گرانی است و گفته من اقتصاددان هستم و حرف‌های بدون مبنا نه زده‌ام و نه خواهم زد.....
 
انشاالله ما که بخیل نیستیم؟
اگر وضع کنونی کشور ادامه پیدا کند در ۶ ماه دوم با تورم ۵۰ درصدی مواجه خواهیم بود که در سال‌های آینده با فوق تورم مواجه می شویم، بنابراین اولویت اول دولت جدید مهار قیمت‌ها  و گرانی است لذا لازم است برنامه جامعی برای کنترل نقدینگی، هدایت نقدینگی به سوی تولید ملی باشد.
 
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در گفتگویی پرداخت یارانه ۴۵۰ هزار تومانی را کاملاً مبنای دقیق علمی و عملیاتی اعلام کرده و گفته  ۲ تا ۴ میلیارد دلار را صرفه‌جویی می‌کنم که از این ۲ تا ۴ میلیارد دلار یعنی ۸ میلیارد دلار به ۴۰ میلیون فرد ایرانی ماهانه به هر کدام ۴۵۰ هزار تومان به صورت نقد یارانه خواهم داد، باید عرض کنم این برنامه را در کشور چند اقتصاددان مفید دانسته و به نظرم تمام این حرفها جنبه شعاری دارد و این حرفها فقط به قصد رای جمع کنی بیان می‌شود و مبنایی اصولی حداقل در حد درک اقتصاد ایران ندارد.
 
سخنان رهبر انقلاب 
رهبر معظم انقلاب در سخنانی انتخابات را به معنای واقعی کلمه فرصتی مهم برای ایران عزیز و عاملی بی‌بدیل برای استحکام پایه‌های نظام خواندند و با انتقاد از برخی تلاش‌ها برای دلسرد کردن مردم نسبت به انتخابات تأکید کردند: داوطلبان وعده‌های فریبنده و بدون پشتوانه ندهند و با ارائه برنامه‌های واقعی با مردم سخن بگویند.
 
ایشان در خطاب به ملت بزرگ ایران  گفتند: عده ای با خدشه وارد کردن در اصل انتخابات و یا در عملکرد دست اندرکاران اعم از شورای نگهبان یا دستگاه های دیگر موجب دلسردی مردم می‌شوند که این کار غلط است.
 
ایشان افزودند: البته برخی‌ها هنگامی که نتیجه مورد نظر آنها در انتخابات حاصل می‌شود آن انتخابات را سالم می‌خوانند اما اگر نتیجه مورد نظر آنها به‌دست نیاید یا برگزارکنندگان را متهم می‌کنند و یا همانند سال ۸۸ اغتشاش به‌پا می‌کنند که آن متهم‌کردن‌ها بی انصافی است و اغتشاش به‌راه انداختن جرم است.
 
با وجود صحبت های رهبر معظم انقلاب نامزدهای انتخاباتی نباید مردم را فریب دهند، ایشان در یک توصیه مهم به افرادی که وارد عرصه انتخابات می شوند، گفتند: این افراد از سخنان و وعده‌های فریبنده و بدون پشتوانه فکری و بدون در نظر گرفتن امکانات و یا بدون اطلاع از آنها حتماً پرهیز کنند.
 
رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: کسانی که وارد عرصه انتخابات می‌شوند باید یک برنامه واقعی ارائه دهند به‌گونه ای که کارشناسان با شنیدن این برنامه، آن را تصدیق کنند، در اینجا از مسئولان امر باید خواهش کرد که سخنان رهبر معظم انقلاب را فصل الخطاب قرار داده و اگر نامزدی به حاشیه رفت، سریعا به مردم اطلاع رسانی کنند.
 
همچنین حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: البته برخی اوقات از برخی افراد حرف هایی صادر می‌شود که گویا قانون اساسی را قبول ندارند، در حالی‌که کسی که می خواهد وارد عرصه انتخابات شود باید معتقد به اسلام، قانون اساسی و رای مردم باشد لذا مطالبه جدی داریم که این موضوع رعایت شود.
 
جناب رضایی به یارانه پنهان اشاره کردند و گفته‌اند در سال ۱۳۹۹ این یارانه پنهان افزون  بر ۱۳۸ میلیارد دلار بوده و بیشتر از چینی‌ها ما در ایران یارانه داده‌ایم. این پول کجا رفته است؟ اگر ما بیش از چین یارانه داده‌ایم، یعنی معادل ۱۳۸ میلیارد دلار یارانه داده‌ایم که اکثر این مبلغ به جیب ثروتمندان رفته است.
انتهای خبر// ح.ع 
 
بیشتر بخوانید:
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری