کد خبر: ۴۷۸۷۳
تعداد بازدید: ۹۶
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۰
اینکه می گویند اگر FATF را بپذیریم نمی توانیم تحریم را دور بزنیم ، قبول ندارم و ما هم اگر به FATF بپیوندیم مثل خیلی کشورها می توانیم تحریم را دور بزنیم.

به گزارش تجارت امروز، مطلب بالا را عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد و افزود: همین حالا هم کشورهایی که عضو آن هستند برای دور زدن تحریم ها با ما همکاری می کنند چطور آن ها می توانند ولی ما نمی توانیم؟

وی در ادامه سخنانش با اشاره به این که اگر مردم به من رای دهند من به طور جد پیگیر FATF خواهم بود، خاطر نشان کرد: دولت باید در زیرساخت‌ها سرمایه‌گذاری کنند و در جایی که بخش خصوصی می‌تواند فعالیت کند باید دولت در این حوزه اقتصادی دخالت نکند.

او گفت: تورم معیشت مردم را سال‌هاست دچار مشکل کرده است و من معتقدم وقتی که اقتصاد دولتی را قبول نداریم دولت نباید در فعالیت‌های اقتصادی دخالت کند و در جایی که می تواند بخش خصوصی فعال شود باید نقش آفرینی کند و تمام برنامه‌های اقتصادی دولت باید با شفافیت لازم به مردم ارائه شود.

گرفتاری FATF در گردنه سیاسی 

عضوویت ۲۰۰ نهاد و کشور عضو  FATF 

دولت باید در زیرساخت‌ها سرمایه‌گذاری کند

۷۰ درصد مردم کشورمان مشکل اقتصادی دارند

همتی اظهارداشت: متاسفانه اف ای تی اف در گردنه سیاسی گرفتار شده است و مهمترین کسی که در مورد اف ای تی اف باید صحبت کند رئیس کل بانک مرکزی است و من معتقد هستم ما با اف ای تی اف مشکلی نداریم الان ۲۰۰ نهاد و کشور عضو اف ای تی اف هستند و پیوستن به این پیمان جز ضروریت های اقتصادی کشور است.

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره بهاین که۶۰ تا ۷۰ درصد مردم کشورمان مشکل اقتصادی دارند، گفت: بانک مرکزی باید جلوی نوسانات اقتصادی را بگیرد و در حفظ ارزش پول ملی بسیار باید کوشا باشد و این شاخص مهمی برای رشد و توسعه اقتصاد ملی است.

همتی تاکید کرد: من معتقدم که ارزش پول ملی باید بیش از این حفظ شود و من افتخار می‌کنم که در ۲.۵ سال گذشته توانسته‌ام ذخایر موجود بانک مرکزی را حفظ کنم و اینکه از سال ۹۸ قیمت ارز روند افزایش پیدا کرد دلایل خاص خود را داشته است.

او گفت: با وجود اصلاح‌طلبان و اصولگرایان من صدای سوم هستم، من مستقل کار خود را ادامه خواهم داد ولی خوشحال خواهم شد که اصلاح‌طلبان و اصولگرایان به من کمک تا قول‌هایی که به مردم داده ام به مورد اجرا در بیاورم.

داوطلب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهارداشت: ما باید در تمام زمینه هال تلاش کنیم کشور مال ماست و همه حق رای دارند و من مطمئن هستم در مقابل کسانی که به دنبال ضایع کردن حق مردم هستند باید با قدرت ایستادگی کرد.
انتهای خبر// ح.ع

بیشتر بخوانید:

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری