کد خبر: ۴۷۸۹۰
تعداد بازدید: ۸۳
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۴
مدیرکل دفتر بررسی و مقابله با آلودگی‌های دریایی سازمان حفاظت محیط‌‍ زیست از آغاز پایش منابع بالقوه آلاینده‌ها با منشاء خشکی و دریا در بنادر، سکوها و تاسیسات نفتی ساحلی و فراساحلی در شمال و جنوب کشور خبر داد.

به گزارش تجارت امروز، محمود رضایی افزود: خلیج فارس و دریای عمان به عنوان دریاهای آزاد در مجموع دارای 3000 کیلومتر ساحل بوده، شامل سواحل خلیج فارس و دریای عمان و جزایر واقع در آن که بخشی از سواحل شمالی اقیانوس هند را نیز در بر می‌گیرد که با توجه به اهمیت حفاظت از محیط زیست این پهنه های آبی، پایش منابع آلاینده آنها آغاز شده است.

او ادامه داد: سازمان‌ها، موسسات و مراکز علمی و پژوهشی مختلفی با توجه به وظایف شان در پهنه دریاها و سواحل کشور مسئولیت‌هایی را در زمینه و موضوع های مختلف دریایی و ساحلی به روش های مختلف بر عهده دارند که در این میان، سازمان حفاظت محیط زیست تنها نهاد حاکمیتی است که بر اساس قانون مسئول حفاظت همه اکوسیستم‌ها از جمله دریاها و سواحل کشور است.

وی گفت: بنابراین پیرو برنامه ریزی های انجام شده برای سال ۱۴۰۰، مقرر شد که دفتر بررسی و مقابله با آلودگی های دریایی از همه منابع بالقوه آلاینده با منشاء خشکی و دریایی از جمله بنادر، سکوها و تاسیسات نفتی ساحل و فرا ساحل و صنایع پتروشیمی و سایر صنایع ساحلی - دریایی پایش زیست محیطی به عمل آورد.

انتهای خبر// ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری