کد خبر: ۴۷۹۰۰
تعداد بازدید: ۹۵
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۹
پزشکیان در نطق میان دستور صحن علنی خانه ملت با انتقاد از عملکرد شورای نگهبان :
داوطلب سیزدهمپزشکیان در نطق میان دستور صحن علنی خانه ملت با انتقاد از عملکرد شورای نگهبان :ین دوره انتخابات ریاست جمهوری از شورای نگهبان خواست شاخص‌های خود را برای عدم احراز صلاحیت اعلام کند تا مردم بفهمند ایراد کار کجاست.

به گزارش تجارت امروز، مسعود پزشکیان در نشست علنی امروز خانه ملت در نطق میان دستور گفت:حضرت علی(ع) اولین خطبه‌ای را که بعد رسیدن به خلافت خواند، خطبه ۱۶ بود و فرمودند:ذِمَّتِی بِمَا أَقُولُ رَهِینَةٌ وَ أَنَا بِهِ زَعِیمٌ گردنم را در مقابل حرف‌ها گرو می‌گذارم اگر انجام ندادم گردن مرا بزنید من گردنم را گرو می‌گذارم، امام ما گردنش را در مقابل حرف‌هایی که می‌زند گرو می‌گذارد. بنده به تبعیت از امام بزرگ حرف‌هایی که می‌زنم گردنم را گرو می گذارم اگر حرفی غلط بود، گردن من را بزنید.

نماینده مردم تبریز با اشاره به رد صلاحیت خود توسط شورای نگهبان افزود: با تشکر از شورای نگهبان از اینکه بار سنگینی را از دوش ما برداشت، خواهش می‌کنم نقص و عیب کار ما را به صورت شفاف به مردم بگویند.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس افزود: به عنوان یک اصلاح‌طلب بر اساس اقتدا به مولا علی که فرمودند: أَلَّا تَبْغِیَا الدُّنْیَا وَ إِنْ بَغَتْکُمَا وَ لَا تَأْسَفَا عَلَی شَیْ‌ءٍ مِنْهَا زُوِیَ عَنْکُمَاو وصیتی، هیچ تاسفی بر داشتن از دنیا ندارم برای اینکه به دنبال دنیا نبودم و نیستم و نخواهم بود. وقتی انسان به دنبال دنیا نباشد جسارت این را دارد که قاطعانه حرف خود را بزند، یار و یاور مظلوم باشد و در مقابل ستمکار بایستد.

وی خاطر نشان کرد: قرآن می‌فرماید:لَقَد أَرسَلنا رُسُلَنا بِالبَیِّناتِ وَأَنزَلنا مَعَهُمُ الکِتابَ وَالمیزانَ لِیَقومَ النّاسُ بِالقِسطِ و یا می فرمایدوَ لِکُلِّ أُمَّةٍ رَسُولٌ فَإِذا جاءَ رَسُولُهُمْ قُضِیَ بَیْنَهُمْ بِالْقِسْطِ وَ هُمْ لا یُظْلَمُونَ تمام پیامبران می‌آیند که عدالت را در جامعه پیاده کنند و ما برای اینکه عدالت را پیاده کنیم مجبوریم اصلاح کنیم.

پزشکیان با استناد به نامه امام علی(ع) به مالک اشتر گفت:حضرت علی (ع) وقتی مالک اشتر را روانه مصر کرد به او فرمود شما را به طرف سرزمینی می‌فرستم که حاکمان ظالم و عادلی داشتند و پشت سر تو حرف‌های خواهند زد که تو پشت سر حاکمان و زورگویان زدی، دلیل بر اینکه یک حاکمیت درست و حق باشد مردم هستند اگر مردم ما را نپذیرند ما صالحین نیستیم. باید بپذیریم که ما نوکران مردم در عمل باشیم نه اینکه بگوییم اگر مردم نیامدند اشکالی ندارد عده‌ای رای می‌دهند.

نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: اگر قرار است گروهی حرف بزنند اجازه بدهید طرف مقابل هم حرف بزند اگر قرار است عده ای در قدرت باشند بگذارید همه باشند. کشور مال همه است مال دسته یا گروه خاصی نیست مردم پشت سرما حرف‌های خوبی نمی‌زنند. ما مقصریم. ما باید نگاه خود را اصلاح کنیم وگرنه این مملکت در خطر است.

وی گفت: امام علی به مالک می‌گوید با مردم مهربانی کن و از گناهشان بگذر به مردم نگو من امیر هستم دستور می‌دهم و بقیه باید عمل کنند. این ادبیات قلب را سیاه، دین را تضعیف و تغییر و دگرگونی را نزدیک می‌کند.
انتهای خبر// ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری