کد خبر: ۴۷۹۰۱
تعداد بازدید: ۱۲۸
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۶
بر اساس اطلاعیه کمیته امنیتی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا:
کمیته امنیتی - انتظامی و اجتماعی ستاد ملی مدیریت کرونا در اطلاعیه ای اعلام کرد: سفر بین استانی از ساعت ۱۲ پس فردا تا ساعت ۱۲ دوشنبه 17 خرداد ممنوع است.

به گزارش تجارت امروز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، در متن اطلاعیه شماره ۹ کمیته امنیت و انتظامی اجتماعی ستاد ملی مدیریت کرونا آمده است: با تسلیت فرا رسیدن سالگرد قیام خونین ۱۴ خرداد و عروج ملکوتی بنیانگذار کبیرانقلاب، در ابتدا لازم می‌داند مراتب قدردانی صمیمانه از همراهی و همدلی شما مردم در اجرایی کردن مصوبات ستاد ملی و عبور از شرایط پیک چهارم را اعلام کنیم.

در ادامه این اطلاعیه آمده است، به رغم تمامی تمهیدات متخذه و همراهی‌های انجام شده، برابر نظر کارشناسان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کماکان در شرایط شکننده بیماری قرار داشته و احتمال اوج گیری بیماری به دلایل مختلف متصور است. لذا به منظور جلوگیری از بروز روند صعودی بیماری، انتظار می رود تا همکاری متقابل مردم در اجرای مصوبات ستاد ملی با نیروهای انتظامی و سایر عوامل مسئول اجرای مصوبات استمرار یابد.

کمیته امنیتی انتظامی و اجتماعی ستاد ملی مدیریت کرونا ادامه داد: همانگونه که از طریق رسانه ملی و مطبوعات و فضای مجازی اعلام شده بر اساس تصمیم جلسه 8 خرداد ستاد ملی مقرر شد تا تردد بین استانی در تعطیلات پیش رو ممنوع شود.

در این اطلاعیه آمده است که سفر بین استانی از ساعت ۱۲ ظهر پس فردا تا ساعت ۱۲ ظهر روز دوشنبه 17 خرداد بدون توجه به رنگ بندی شهرها ممنوع است و برابر طرح هوشمند مدیریت محدودیت‌ها برای ورود خودروهای غیربومی به شهرهای قرمز و نارنجی جریمه ها اعمال خواهد شد.
براساس این گزارش، برای شهرهای زرد، صرفاً در طول این بازه زمانی نیز جریمه ۵۰۰ هزار تومانی برای یکبار اعمال خواهد شد.

این اطلاعیه می افزاید: نیروی انتظامی موظف است نسبت به اتخاذ تدابیر و تمهیدات لازم برای تحقق این مصوبه اقدامات ضروری را اجرایی و کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی (وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) با همکاری صدا و سیما نسبت به اطلاع رسانی تصمیمات متخذه اقدام کند.

طبق اطلاعیه کمیته امنیتی انتظامی و اجتماعی ستاد ملی مدیریت کرونا، این ممنوعیت شامل حال سیستم حمل و نقل عمومی و باری نمی شود.

انتهای خبر// ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری