کد خبر: ۴۷۹۴۹
تعداد بازدید: ۲۵۸
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۶
نامه انتقاد آمیز آیت الله امجد از رهبر فرزانه انقلاب نقل و نبات فضای مجازی و موجب تعجب مردم و شماری از مسئولان کشور قرار گرفته است.

به گزارش تجارت امروز به نقل از پایگاه خبری تلنگر، آیت الله محمود امجد واکنشی نسبت به تایید و یا تکذیب نامه انتشار یافته در فضای مجازی نشان نداده است و برای اذهان عمومی مشخص نیست که این نامه را معاندان نظام و اسلام دادند یا خود ایشان.
اگر ایشان قصد اصلاح امور را داشته چرا نامه مستقیما به دفتر آقای خامنه ای ارسال نشده است، چرا این نامه در فضای ملتهب انتخاباتی منتشر شده است.

قصد انتشاردهندگان نامه
 
اگر قصد آیت الله امجد اصلاح امور بوده که راه را خطا رفته و با رسانه ای کردن چنین نامه ای باعث اخلال و تشویش اذهان عمومی شده است.
 
این نامه جز ناامید کردن مردم از انقلاب و صندوق رای چه دستاوردی دارد آیا قصد ایشان عدم حضور مردم پای صندوق های رای است که اگر این است ایشان در سلوک خود بازنگری کند چرا که همصدای دشمنان قسم خورده مردم ایران همچون اسرائیل و آمریکا شده است.
 
آیت الله امجد در نامه خود اعلام کردند: مصداق شراکت در استخفاف مردم و ظلم پذیری است و روشن است که انجام چنین فعلی و هر فعل دیگری که  تأیید باطل باشد، منع اخلاقی و شرعی دارد، 
 
که در اینجا خدمت ایشان باید گفت، آقای امجد اگر نامزد مورد نظر شما در مراکز قدرت مستقر می شدند چنین فرمایشاتی می کردید؟
 
حضرتعالی بر چه مبنایی حکم شرعی صادر فرمودید که علما عمامه از سر بردارند، آیا فکر نمی کنید با بیان چنین حرفی از جایگاه روحانیت مطلع نبوده و نیستید و وضع معیشتی امروز از استقرار همان دوستان حضرتعالی نشات گرفته است.
 
بر چه مبنایی چنین حرفی زدید و چرا در زمانی که تمامی دشمنان در اخبار جستجو می شود سخنان شما همسو با رسانه های معاند است.
به نظر می رسد جنابعالی اشراف کامل از قانون اساسی ندارید و از حدود اختیارات رهبری اطلاع ندارید، چرا که مساله بهبود معیشت و رفاه مستقیما به قوای مقننه و مجریه مربوط است و حضرت آقا بارها و بارها در محافل عمومی و خصوصی نسبت به عملکرد این دو انتقاد داشتند و عدم دخالت مستقیم ایشان در امور اعلامی از طرف شما نشانه بارز دمکراسی است. 
  
اظهارات جنابعالی در سال های گذشته نشان از اختلاف فاحش حق بینی و منفعت طلبی دارد.
 
بخشی از سخنان امجد
 
امجد در انتخابات ریاست جمهوری سال  ۸۸  دربارهٔ احمدی‌نژاد چنین گفت: اگر امام بود این شخص را عزل می‌کرد. 
او دربارهٔ میرحسین موسوی افزود: من به صداقت آقای موسوی یقین پیدا کرده‌ام و اگر همه کرهٔ زمین غیر این را بگوید من از یقین خود دست برنخواهم داشت. 
وی همچنین در مورد مهدی کروبی اظهار داشت: ایشان هم شجاع است و هم صداقت دارد.
 
وی پس از انتخابات ریاست جمهوری در اعتراض به سرکوب مردم معترض، درس اخلاق خود را در تهران تعطیل کرد و در نیمه تیر ۱۳۹۰ از ایران خارج و در مالزی ساکن شد. 
جناب آقای امجد بنده در اینجا باید بگویم نظرهای امروز و دیروز حضرتعالی بسیار متفاوت است که این خود جای سوال دارد؟
گفتنی است، مجتهد لندن نشین و استاد سابق اخلاق در سال ۹۰ از کشور خارج شده که از ۸ سال گذشته تا کنون ساکن کشور انگلیس هستند و منابع خبری ایشان که منجر به نامه سرگشاده خطاب به رهبر معظم انقلاب شده است، مشخص نیست. 
 
انتهای خبر// ح.ع 

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری