کد خبر: ۴۷۹۵۵
تعداد بازدید: ۱۳۷
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۲
معاون مسکن وزیر راه خبر داد:
سومین مرحله نام نویسی مسکن ملی (۱۹ خرداد) آغاز می شود.

به گزارش تجارت امروز، مطلب بالا را محمود محمودزاده معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد و افزود: با تامین زمین، امکان نام نویسی مجدد برای متقاضیان جدید و جاماندگان در دوره های قبلی فراهم شده است.

او در ادامه سخنانش با اشاره به این که در ۲۴۰ شهر امکان نام نویسی مجدد مسکن ملی به دلیل تامین زمین فراهم شده است، گفت: آبان پارسال نخستین واحدهای مسکن ملی آماده شد و مرحله دوم افتتاح مسکن ملی تا پایان خرداد انجام خواهد شد.

وزارت راه و شهرسازی پیشتر اعلام کرده بود که متقاضیان بدحساب از پروژه های مسکن ملی حذف و امکان ثبت نام‌ مجدد فراهم خواهد شد.

بر اساس اعلام وزیر راه و شهرسازی، از کل ۵۳۰ هزار واحد مسکن ملی که در مرحله اجرا قرار دارد، تا روز ۱۵ فروردین ماه ۱۴۰۰ تعداد ۲۱۳ هزار و ۱۰۱ متقاضی اقدام به افتتاح حساب کرده و از این تعداد ۱۵۰ هزار و ۳۳۸ نفر وجوه اولیه را واریز کردند که معادل ۶ هزار و ۷۹۰ میلیارد تومان است. بنابراین حدود ۳۸۰ هزار نفر مبلغی را واریز نکرده‌اند که احتمال حذف آنان وجود دارد.

آورده متقاضیان در مرحله نخست حدود ۴۰ میلیون تومان است. میانگین قیمت این واحدها در کل کشور طبق آخرین برآورد از هزینه‌های تابستان ۹۹ به متری ۲.۷ میلیون تومان می رسد. ثبت نام مرحله اول به پایان رسیده است. مهلت بارگذاری مدارک و افتتاح حساب، پایان مهرماه اعلام شده بود که تا پنجم دی‌ماه تمدید شد و هم اکنون فرصت به پایان رسیده است.

اکنون ۱۶۰ هزار نفر در فهرست ذخیره طرح مسکن ملی هستند که با عدم واریز آورده اولیه از سوی بسیاری از متقاضیان در مهلت مقرر امکان جایگزینی فهرست ذخیره وجود خواهد داشت.

انتهای خبر// ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری