کد خبر: ۴۷۹۸۴
تعداد بازدید: ۲۸۶
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۵
فاصله طبقاتی محصول بی عدالتی، سیاست های نادرست اقتصادی و نوع تصمیم گیری هایی است که منجر به فاصله‌های مختلف می شود.

به گزارش تجارت امروز، مطلب بالا را حجت‌الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در دومین مناظره با محوریت فرهنگی و اجتماعی در پاسخ به سوالی با موضوع فاصله طبقاتی اظهارداشت: اگر همه ظرفیت‌ها در کشور به عدالت توزیع شود، شاهد این میزان فاصله طبقاتی نیستیم.

رئیسی پرداخت تسهیلات به شکل ناعادلانه را از جمله زمینه‌های ایجاد فاصله‌های طبقاتی دانست و گفت: بسیاری از فاصله های طبقاتی محصول تصمیم گیری های ناعادلانه است. نتیجه ارز ۴۲۰۰ تومانی بدون نظارت همچنین نظام قیمت گذاری، نظام نظارت بر تامین و تولید تا مصرف می تواند به فاصله طبقاتی منجر شود.

وی با تاکید بر این که امروز باید در مورد آسیب‌های جامعه دید واقعی پیدا کرد، گفت: اکنون وضع معیشت و کسب و کار مردم به شدت آسیب دیده همچنین وضع اعتماد به دولت شاید در پایین‌ترین سطح در سال‌های گذشته تاکنون قرار دارد.

وی با بیان این که نیازمند پشتوانه مالی هستیم، افزود:‌ آنچه ملت به دنبال آن بودند، مساله استقلال در همه حوزه‌های مختلف از جمله حوزه اقتصادی بود. امروز از اقتصاد سیاسی برخوردار هستیم اما در مورد استقلال اقتصادی به دلیل نگاه‌های جناحی، حزبی و شخصی نه نگاهی که برآمده از جایگاه انقلاب اسلامی، نگاه امام راحل (ره)، رهبر معظم انقلاب و نگاه مردم باشد، نبوده در حالی که باید کشور به استقلال برسد اما گام‌هایی که برداشته شده با آنچه که باید، متناسب نبوده است.

رئیسی در بعد پیشگیری‌ها از آسیب اجتماعی، گفت: امروز مردم از آسیب‌های اجتماعی بسیار نگران هستند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: رئیسی با اشاره به دوره تصدی خود در آستان قدس رضوی افزود: در آن دوره، روزی در دانشگاه فردوسی مشهد از جوانان پرسیدم که چرا ازدواج نمی کنید و آنها پاسخ دادند: «کو مسکن و کو اشتغال؟»

وی تاکید کرد: اگر به جوانان می‌گوییم ازدواج، حتما باید اشتغال و مسکن را تامین کنیم؛ آیا این موضوع امکانپذیر هست یا خیر؟

به گفته او ‌فعال‌سازی اشتغال در کشور به هیچ عنوان سخت نیست و اگر تولید مساله کشور شود، مشکل اشتغال حل ‌می‌شود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت:‌ ما امکان رفع مشکل مسکن جوانان را به راحتی داریم زیرا بیشترین هزینه مسکن مربوط به زمین است و زمین در کشور ما بسیار است و ما برای اشتغال و مسکن جوانان برنامه داریم.

او ادامه داد: ما گشت ارشاد برای مدیران خواهیم داشت اگر دولتمردان خوب عمل کنند مردم خوب عمل می کنند.

نظر سردبیر:

جناب رئیسی حضرتعالی چندین سال پست های خوبی در امر قضاوت داشتید، جنابعالی فرمودید اگر دولتمردان خوب عمل کنند مردم خوب عمل می کنند.

در اینجا باید بگویم تا کنون دولتی خوب عمل نکرده ولی مردم با هر ساز دولتمردان رقصیدند.

جنابعالی با چه پشتوانه و تضمینی شعار عدالت سر می دهید.

همانطور که رهبر فرزانه انقلاب فرمودند با شعار فریبنده نباید رای جمع کرد، جنابعالی تا چه حد بر شعار های خود پایبند هستید.

اگر مناظره ها شفاف باشد نگاه مردم و یاری آنان از دولت آینده بهتر خواهد بود.

در میان سخنان جنابعالی کلمه عدالت برجسته است، اکنون که در مسند ریاست قوه قضائیه هستید چرا در خصوص املاک لواسان شفاف سازی نکردید. 

 

انتهای خبر// ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری