کد خبر: ۴۷۹۸۹
تعداد بازدید: ۹۴
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۳
مدیرعامل خانه بیماران "ای بی":
مدیرعامل خانه بیماران پروانه‌ای گفت: آمریکا دروغ می‌گوید دارو تحریم نیست،تحریم‌های آمریکا در سال های گذشته جان ۱۵ بیمار مبتلا به ای بی را به علت نبود پانسمان گرفت. البته اکنون با پیگیری و همکاری دولت و وزارت خارجه، یونیسف پانسمان مورد نیاز این بیماران را تا یکسال آینده تامین کرده است.

به گزارش تجارت امروز، سید حمیدرضا هاشمی افزود: در سال های اخیر بیماران پروانه ای با مشکلاتی مواجه بوده اند که بخش عمده آن به تحریم ها مربوط می شود. با خروج یک جانبه آمریکا از برجام، تحریم ها به یک باره افزایش یافت و از می ۲۰۱۸ تا می ۲۰۱۹ به علت افزایش تحریم ها ۱۵ نفر از بیماران پروانه ای به علت نداشتن پانسمان جان خود را از دست دادند.

وی ادامه داد: پانسمان بیماران ای بی توسط یک شرکت در سوئد تولید می شود و فقط باید همین پانسمان برای بیماران پروانه ای استفاده شود. بیش از ۵۰ کشور دنیا که بیماران ای بی دارند از همین پانسمان استفاده می کنند. این پانسمان نتایج بسیار خوبی داشته و کیفیت قابل قبولی دارد. تولید این پانسمان در کشورهای دیگر امکانپذیر نیست زیرا تولید آن برای جمعیت معدود بیماران ای بی در کشورها مقرون به صرفه نیست ضمن اینکه تکنولوژی ساخت را نیز کشورهای دیگر ندارند.

مدیرعامل خانه ای بی تاکید کرد: در این وضع بسیار نگران کننده، بارها اظهار نگرانی کردیم. رسانه های مختلف صدای بیماران ای بی را منتشر کردند. صدای ما بلند شد تا در نهایت به گوش سازمان ملل رسید. خوشبختانه نماینده دولت در سازمان ملل جناب آقای دکتر تخت روانچی در سازمان ملل در این مورد صحبت کرد از کودک دچار بیماری ای بی به نام «آوا» در سازمان ملل نام برد و اعلام کرد که این دختر به علت نداشتن پانسمان از بین رفته است.

هاشمی افزود: پانسمان های "ای بی" تاریخ انقضا دارند و باید به موقع مصرف شوند، تعداد این پانسمان ها نیز محدود است و باید برای نیازهای بعدی بیماران ای بی از هم اکنون فکری شود تا بیماران بدانند که مسیر تامین پانسمان باز است و در آینده دچار کمبود نمی شوند.

 

نظریه سردبیر: 

متاسفانه تمام نامزدها در مناظره به جز این که از خودشان و برنامه های مدیریتی تعریف کنند تا کنون یکبار هم درباره بیماران خاص نحوه تامین داروها چیزی عنوان نکردند.

خیلی از این موسسات به طور خودجوش و بدون تکیه به بودجه دولتی کار نیک را انجام می دهند، گاها نیکوکارانی هم هستند که حمایت های ویژه ای دارند.

درود بر خیرانی که بدون هیچ چشم داشتی اقدام خیرخواهانه را در سبد زندگیشان دارند.

"خدا قوت"

انتهای خبر// ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری