کد خبر: ۴۸۰۰۷
تعداد بازدید: ۴۶
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۹
عراقچی خبر داد:
مذاکره‌کننده ارشد ایران در وین از آغاز دور جدید مذاکرات وین از هفته آینده خبر داد و گفت: مذاکرات به نقطه‌ای رسیده که برخی مسائل کلیدی هنوز در آن باقی مانده و باید در مورد آنها تصمیم‌گیری شود. البته اختلاف‌نظر در خصوص مسائل جدید نیست و اختلاف درباره نحوه بازگشت طرفین به توافق است.

به گزارش تجارت امروز به نقل از خانه ملت، «سید عباس عراقچی» با اشاره به نشست خود با اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود: در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، توضیحات مفصلی از آخرین وضع مذاکرات وین ارایه دادم.

وی ادامه داد: نمایندگان مجلس نیز سوالات و دغدغه‌هایی داشتند که پاسخ‌ها و توضیحات لازم را خدمت‌شان ارایه کردم.

مذاکره‌کننده ارشد ایران در وین با بیان اینکه هر بار بعد از پایان مذاکرات خدمت نمایندگان می‌رسم و این ناشی از تعامل بسیار خوب با نمایندگان است، اظهار داشت: در این جلسات نکاتی مطرح می‌شود که برای ما روشنگر است و به پیشرفت مذاکرات کمک می‌کند.

عراقچی با بیان اینکه مذاکرات به نقطه‌ای رسیده که برخی مسائل کلیدی هنوز در آن باقی مانده و باید در مورد آنها تصمیم‌گیری شود، افزود: ما هفته آینده دور جدید مذاکرات را آغاز خواهیم کرد و امیدواریم که در موضوع های مختلف پیشرفت داشته باشیم ولی درباره اینکه دور آخر مذاکرات باشد یا خیر، قضاوت زود است.

وی افزود: اختلاف نظرها درباره مسائل جدید نیست، در واقع اختلاف نظر در خصوص موضوع‌هایی اصلی در ارتباط با نحوه بازگشت طرفین به توافق است.

پنجمین دور گفت‌وگوهای ایران و گروه ۱+۴ هفته گذشته با برگزاری کمیسیون مشترک برجام به پایان رسید.

انتهای خبر// ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری