کد خبر: ۴۸۰۱۰
تعداد بازدید: ۴۶
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۵
مدیرعامل توانیر؛
مدیرعامل شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران گفت: از پارسال تاکنون آمار مراکز استخراج غیرمجاز استخراج رمز ارز شناسایی شده به 2800 مرکز رسیده است .

به گزارش تجارت امروز به نقل از پایگاه خبری شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران(توانیر)، " محمدحسن متولی زاده" افزود:تنها در یک هفته گذشته ۲۹ مرکز استخراج غیرمجاز رمز ارز شناسایی شده است.

وی ادامه داد: همه مراکز شناسایی شده شخصی و متعلق به افراد بوده اند.

مدیرعامل توانیر درباره نحوه شناسایی مرکزهای غیرمجاز استخراج رمز ارز ادامه داد: ابعاد این دستگاه ها کوچک است و در عین حال افراد از راه های پیچیده ای به تامین برق غیرقانونی این دستگاه ها مراکز یا دستگاه ها استفاده می کنند که کار شناسایی را سختتر می کند .

متولی زاده گفت: بیشتر این مراکز از برق غیرمجاز استفاده می کنند و باعث فشار مضاعفی به شبکه می شوند.

وی نوسان های قیمتی رمزارزهارا یکی از مهمترین دلایل سوق پیدا کردن افرد به سمت رمزارزها برشمرد.

مدیرعامل توانیروی درباره اینکه میزان استخراج رمزارزها در ایران چقدر است ادامه داد: ما براساس اطلاعات مراکز بین المللی که استخراج رمزارزها در جهان را رصد می کنند، صحبت می کنیم و برپایه آمارهای این مراکز، ۱۰ درصد از کل ماینینگ جهان در ایران انجام و حدود 2000 مگاوات را شامل می شود.

متولی زاده با اشاره به این که امسال شاهد رشد ۲۰ درصدی مصرف برق هستیم، افزود: این میزان رشد در تاریخ صنعت برق ایران و شاید جهان بی سابقه باشد.


وی با اشاره به این که در چندروزی که خاموشی داشتیم، ۹۵ درصد از برق کشور تامین شد و فقط ۵ درصد قابل تامین نبود، گفت: ما همه سعی خودرا برای جلوگیری از قطعی برق انجام می دهیم ولی بدون همکاری مردم این کار امکان پذیر نخواهد بود.


مدیرعامل توانیربا اشاره به نقش سازنده رسانه ها در آگاه سازی مردم گفت: اگر همه در تنظیم درجه دمای کولرهای گازی روی ۲۵ درجه یا استفاده از دور کندکولرهای آبی با صنعت برق همکاری و حتی یک لامپ اضافی را خاموش کنیم، مشکلی در تامین برق وجود نخواهد داشت.


این میزان مصرف برق درحالی روزگذشته رقم خورد که در مدت مشابه آن در سال قبل ۵۱ هزار ۴۴۲ مگاوات مصرف شده بود.

انتهای خبر// ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری