کد خبر: ۴۸۰۴۰
تعداد بازدید: ۹۷
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۲
۱۳ شهر در وضع قرمز کرونایی
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به اینکه ۱۳ شهر در وضع قرمز کرونایی قرار دارند، گفت: روند کلی کرونا در کشور نزولی است.

به گزارش تجارت امروز، علیرضا رئیسی در حاشیه ستاد ملی مقابله با کرونا، افزود: وضع رعایت پروتکل‌ها در کشور حدود ۷۰ درصد رسیده و باید بیش از این پروتکل‌ها را رعایت کرد.

وی درباره برگزاری آزمون‌های حضوری پایه نهم و دهم اظهارداشت: بر اساس ارزیابی‌های انجام شده بیش از ۳۰۰ هزار نظارت در این زمینه انجام گرفت و مشخص شد پروتکل‌ها در اغلب حوزه‌ها به خوبی رعایت شده که جای تشکر دارد.

رئیسی افزود: البته گزارشی از نواقص داشتیم اما بالای ۹۰ درصد در برگزاری آزمون‌ها، پروتکل‌های بهداشتی رعایت شد.

وی خاطرنشان کرد: روند کلی کرونا در کشور نزولی است اما در استان‌های جنوبی و شرقی درگیری‌هایی وجود دارد. استان‌های هرمزگان و سیستان و بلوچستان هنوز روند کرونا صعودی است و کرمان و بوشهر نیاز به مراقبت بیشتری دارد.

رئیسی درباره آخرین رنگ بندی وضع کرونا در کشور تأکید کرد: اکنون ۱۳ شهر در کشور قرمز است که 3 شهر آن در استان سیستان و بلوچستان (ایرانشهر، چابهار و نیک شهر) قرار دارد. همچنین پاوه در استان کرمانشاه و بقیه شهرهای قرمز در استان هرمزگان هستند و بندرعباس که تنها مرکز استانی است که در وضع قرمز کرونایی است.

وی با تأکید بر اینکه ۲۰۸ شهر وضع نارنجی و ۲۲۷ شهر در وضع زرد هستند، گفت: به شدت باید پروتکل‌ها رعایت و نظارت‌ها انجام شود تا روند نزولی متوقف نشود و اگر پروتکل‌ها به خوبی رعایت نشود دچار موج بعدی شویم.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره واکسن کرونا نیز تصریح کرد: فاز یک واکسن که واکسیناسیون کادر درمان بود، به پایان رسیده و واکسن افراد بالای ۸۰- ۷۵ و ۷۰ سال نیز در برنامه واکسیناسیون قرار دارد و همچنین گروه‌های آسیب پذیر دچار آسیب شدند.

رئیسی تأکید کرد: در یک بدعهدی، محموله 3 میلیون دوزی واکسن کرونا به دست ما نرسید که در این هفته ارسال می‌شود.

وی همچنین به این خبر خوش اشاره و تصریح کرد: تا فردا نتایج فاز دوم واکسن ایرانی منتشر خواهد شد و در صورت موفقیت آمیز بودن مجوز مصرف اضطراری را در کشور صادر می‌کنیم.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: افرادی که دوز اول واکسن را دریافت کرده اند، نگران دوز دوم نباشند و آخر هفته و هفته آینده دوز دوم واکسن آنها انجام می‌شود.

رئیسی خطاب به نامزدهای ریاست جمهوری گفت: رعایت پروتکل‌ها خوب بوده و اگر در جایی نواقصی هست، درخواست می‌کنیم در رعایت پروتکل‌ها دقت لازم را به عمل آورند و انتخابات سالمی از نظر سلامت داشته باشند.

وی افزود: به عنوان کارشناس سلامت درخواست می‌کنم سلامت مردم و کرونا را سیاسی نکنیم و نباید با سلامت مردم شوخی و کار سیاسی کرد و این موضوع را به دست متخصصین بسپاریم.

انتهای خبر// ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری