کد خبر: ۴۸۰۴۳
تعداد بازدید: ۲۸۹
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۸
رهبر فرزانه انقلاب فرمودند: به بعضی از افرادی که صلاحیتشان احراز نشد، ظلم وجفا شد و به آنان یا خانواده‌هایشان که خانواده‌های محترم و عفیفی بودند، نسبت های خلاف واقع داده شد که بعداً ثابت شد آن گزارش ها غلط و خلاف است.

به گزارش تجارت امروز، انتقاد شدید از رد صلاحیت های گسترده

در پی رد صلاحیت علی لاریجانی برادرشان آیت الله صادق آملی لاریجانی، عضو شورای نگهبان به ردصلاحیت های گسترده این شورا اعتراض کرد و گفت: از اولین حضور این‌جانب در شورای‌نگهبان 20 سال می‌گذرد، در تمام این مدت، از عملکرد این شورا دفاع کردم، حتی در سال‌هایی که در قوه قضائیه بودم؛ اما هیچ گاه تصمیم شورا را تا این حد غیر قابل دفاع نیافته‌ام؛ چه در تأیید صلاحیت‌ها و چه در عدم احراز صلاحیت‌ها.

سبب این نابسامانی‌ها تا حد زیادی، دخالت‌های فزاینده دستگاه‌های امنیتی از طریق گزارش‌های خلاف واقع، در تصمیم سازی برای شورای نگهبان است؛ به ویژه اگر عضو مسئولی که باید گزارش‌های محققانه به شورا ارائه کند خود، عامدانه چیزی بر آن بیفزاید!!

چنان که از وزارت اطلاعات با قاطعیت تمام مطلبی نقل می‌کنند، حال آنکه با پرسش از معاونت مربوطه در وزارت اطلاعات به صراحت این مطلب تکذیب می‌شود. گلایه بنده از سر دغدغه‌ای است برای حفظ شأن و اعتبار شورای نگهبان.

این فقیر وقتی با چنین وضع مواجه شدم و استدلال‌هایم را بی‌تأثیر یافتم، ‏این کلام حق متعال را بر همکاران عزیزم در شورا تلاوت کردم: «یا ایها الذین آمنوا اتقوا الله و لتنظر نفس ما قدمت لغد و اتقوا الله ان الله خبیر بما تعملون».

در میانه این زمانه غریب و رفتارهای عجیب به خدا پناه می‌بریم و به محضر او عرضه می‌داریم: اعوذ بک مما استعاذ منه عبادک المخلصون.

انتقاد سردبیر:

خیلی جالب است که آیت الله آملی لاریجانی بعد از 20 سال عضویت در شورای نگهبان تازه لب به اعتراف گشود و تصمیم شورا را غیر قابل دفاع دانست.

جناب آملی لاریجانی مگر می شود بعد از 20 سال حضور جنابعالی در شورای نگهبان قانون این شورا را پیچیده بدانید، یعنی در این مدت چشم و گوش شما بسته بود.

برادر عزیزی که چندین سال در قوه قضائیه بودید چرا تا الان لب به اعتراف نگشودید، بنده به عنوان خبرنگار این حرف شما را قبول نمی کنم، اماهایی در این میان وجود دارد که برای مردم جالب است آن اینکه چون برادر گرامیتان تائید صلاحیت نشده به نطق پرداختید.


بیانیه علی لاریجانی

از شورای محترم نگهبان خواهشمندم بین خود و خدا با توجه به اثبات کذب بودن گزارش‌های داده شده به آن شورا در رابطه با بنده و خانواده‌ام در جریان بررسی احراز صلاحیت‌ نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، تمام دلایل عدم احراز صلاحیت اینجانب را بدون هرگونه پرده پوشی به صورت رسمی و عمومی اعلام فرمایید.

حداقل به اجرای سیاست‌ کلی مصوب رهبری معظم انقلاب در باب پاسخگویی آن شورا عمل نمایید.

بنده خدا
علی لاریجانی

نظر سردبیر:

جناب لاریجانی آیا فکر نمی کنید انتشار بیانیه دیر است، شما که دو دوره به عنوان رئیس مجلس بودید باید آشنایی کامل به قوانین نظر شورای نگهبان داشته باشید.

برای بنده خیلی عجیب است که هدف جنابعالی از انتشار این بیانیه چیست.

اگر فقط اعلام رد صلاحیت حضرتعالی است نیازی به بلندگو نیست، چرا که این کار حضرتعالی فقط می تواند جنجال ایجاد کند و مردم را از مسیر رای دادن برگرداند.

بیشتر بخوانید: 

انتهای خبر// ح.ع

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری