کد خبر: ۴۸۱۰۶
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۵
کارشناس مسئول اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: کودک‌آزاری و همسر آزاری در صدر علل تماس مردم با اورژانس اجتماعی است.

به گزارش تجارت امروز، ‌آمنه سماوات دراین‌باره افزود: دلیل کودک‌آزاری تنها ناشی از آسیب‌های اجتماعی نیست بلکه گاه به دلیل عدم آگاهی یا نبود مهارت در فرزند پروری رخ می‌دهد.

وی با اشاره به خط تماس ۱۲۳ اورژانس اجتماعی، گفت: بیشترین تماس مردم با اورژانس اجتماعی در رتبه اول به دلیل کودک آزادی و در رتبه دوم به علت همسر آزاری است.

به گفته سماوات، بر اساس آمار موجود در چند سال اخیر شاهد افزایش خدمات اورژانس اجتماعی هستیم که دلیل اصلی آن ، شناخته شدن خط ۱۲۳ و اورژانس اجتماعی به‌عنوان نهاد حمایت‌کننده و اعتماد جامعه به حمایت‌کنندگی این نهاد است و بخشی دیگر نیز به دلیل آسیب نوپدید فضای مجازی و اینترنت و ماهواره است.

سماوات ادامه داد: آسیب‌های اجتماعی زنجیره‌وار هستند و با افزایش یک آسیب اجتماعی، آسیب‌های دیگر نیز افزایش می‌یابد. مثلاً با افزایش اعتیاد و مشکلات اقتصادی و معیشتی و...، طلاق نیز افزایش می‌یابد.

وی گفت: شناسایی آسیب‌های اجتماعی بر اساس پژوهش‌ها و آمارها و آموزش مهارت‌های مرتبط با پیشگیری، می‌تواند نقش کمک‌کننده‌ای در کاهش آسیب‌های اجتماعی داشته باشد. عوامل آسیب‌های اجتماعی بسیار زیاد است و در بررسی مسائل و آسیب‌های اجتماعی باید عوامل زیستی، روانی، محیطی که تأثیرگذارند موردبررسی قرار گیرد و علت به وجود آمدن یک آسیب اجتماعی مشخص شود تا بتوان راه درمان متناسب را انتخاب کرد.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری