کد خبر: ۴۸۱۳۷
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۲
درحالی‌که در اوایل جاری متأهل‌های تهرانی برای تهیه اوراق مسکن باید ۲۶ میلیون و ۲۰۸ هزار تومان پرداخت می‌کردند، این نرخ‌ اکنون افزایش‌یافته و به بیش از ۲۸ میلیون تومان رسیده است.

به گزارش تجارت روز، بررسی آخرین وضع قیمت اوراق مسکن نشان می‌دهد که هر برگ اوراق تسهیلات مسکن در تیر سال ۱۳۹۸ باقیمت ۶۱ هزار و ۴۰۰ تومان، در مرداد با قیمت ۶۱ هزار و ۷۰۰ تومان و در شهریور ۱۳۹۸ نیز با قیمت ۶۱ هزار و ۸۰۰ تومان داد و ستد می‌شود.

قیمت اوراق مهر سال ۱۳۹۸ نیز ۶۰ هزار و ۴۰۰ و قیمت اراق آبان و آذر نیز هرکدام ۶۱ هزار تومان بوده و همچنین هر برگ اوراق تسهیلات مسکن در دی‌ماه و بهمن‌ همان سال باقیمت ۶۰ هزار تومان و در اسفند نیز باقیمت ۶۲ هزار و ۴۰۰ تومان معامله می‌شود.

هر برگ از اوراق تسهیلات مسکن بانک مسکن در تیر پارسال باقیمت ۶۰ هزار تومان، در مرداد ۶۱ هزار و ۷۰۰ تومان و در شهریور۶۱ هزار تومان دادوستد می‌شود.

این اوراق در مهر، آبان و آذر پارسال نیز به ترتیب ۶۱ هزار تومان و ۶۰ هزار تومان قیمت دارند.

اوراق تسهیلات مسکن در دی پارسال با قیمت ۶۰هزار تومان، در بهمن با قیمت ۶۱ هزار تومان و در اسفند با قیمت ۶۰ هزار تومان معامله می‌شود که این گزارش نیز براساس قیمت اسفند پارسال نوشته شده است.

قیمت اوراق برای مجردها و متاهل‌های تهرانی

براین اساس، با توجه به این‌که مجردهای ساکن تهران می‌توانند تا ۱۴۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند که شامل ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن و ۴۰ میلیون تومان جعاله می‌شود، برای دریافت ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات باید ۲۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کند که هزینه این تعداد اوراق با تسه ۶۰ هزار تومانی، ۱۲ میلیون تومان می‌شود.

همچنین با در نظر گرفتن ۴۰ میلیون تومان وام جعاله که برای آن باید ۸۰ ورق به مبلغ چهار میلیون و ۸۰۰ هزار تومان خریداری کنند مجموع هزینه خرید اوراق به ۱۶ میلیون و ۸۰۰هزار تومان می‌رسد.

زوج‌های تهرانی نیز بر همین اساس می‌توانند تا سقف ۲۴۰ میلیون تومان شامل ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن برای هر نفر و ۴۰ میلیون توان وام جعاله دریافت کنند؛ بنابراین زوجین باید ۴۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند که هزینه آن ۲۴ میلیون تومان می‌شود که همراه با هزینه چهار میلیون و ۸۰۰ هزارتومانی وام جعاله که برای آن باید ۸۰ ورق تسهیلات مسکن خریداری کنند درمجموع باید ۲۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان پرداخت کنند.

قیمت اوراق در سایر استان‌ها

سقف این تسهیلات برای مراکز استان و شهرهای با جمعیت بیش از ۲۰۰ هزار نفر به ۸۰ میلیون تومان رسیده است که برای آن باید ۱۶۰ برگه خریداری شود که هزینه آن ۹ میلیون و ۶۰۰  هزار تومان است.

این وام برای سایر مناطق شهری ۶۰ میلیون تومان در نظر گرفته‌شده است که باید برای آن ۱۲۰ برگه خریداری شود که هزینه آن هفت میلیون و ۲۰۰ هزار تومان می‌شود.

انتهای پیام//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری