کد خبر: ۴۸۱۴۸
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۸
با مشخص شدن نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ازاین‌پس مردم شاهد بهبود نتیجه معاملات بازار بورس خواهند بود، پیش‌بینی می‌شود یکی از اولویت‌های آیت‌الله رئیسی حمایت از تولید و شاخص بورس باشد لذا این امر دور از انتظار نیست.

به گزارش تجارت امروز، مطلب بالا را مصطفی صفاری کارشناس بازار سرمایه اعلام کرد و افزود: در بازدیدی که رئیس‌جمهور منتخب از تالار بورس داشت نشان‌دهنده اهمیت آن برای ایشان و قرار گرفتن اولویت بهبود این بازار در دستور کار وی است.

وی بورس را جزو مهم‌ترین هدف رئیس‌جمهور منتخب دانست و گفت: ایجاد فاز منفی در شاخص بورس در چند روز گذشته هم ناشی از ریسک‌های انتخابات ریاست‌جمهوری بود که حال با پایان انتخابات و مشخص شدن نتیجه آن می‌توان روند کلی بازار را صعودی پیش‌بینی کرد این روند بازار باعث شده تا امید به معاملات بورس بازگردد و روند بازار مثبت شود.

صفاری با اشاره به اینکه روند کلی بازار مثبت است و خطری معاملات این بازار را تهدید نمی‌کند، گفت: این موضوع باید مدنظر باشد که در میان صعود شاخص بورس در برخی از روزها شاهد روند نزولی شاخص بورس خواهیم بود.

این کارشناس بازار سرمایه تأکید کرد: سهامداران باید نسبت به این موضوع واقف باشند که هیچ‌گونه ریسک داخلی تهدیدکننده معاملات بازار نیست و انتخاب آیت‌الله رئیسی می‌توانست بهترین گزینه برای انتخاب شخص رئیس‌جمهوری باشد و به‌طور حتم این انتخاب باعث تداوم تأثیر مثبت بر روند بازار خواهد شد.

وی روند معاملات بازار را مورد پیش‌بینی قرار داد و اظهار داشت: در نیمه دوم سال با استقرار رئیس‌جمهوری، تعیین وزرا و اعلام سیاست‌های حمایت از تولید می‌توان شاهد رشد شاخص بورس باشیم و در آن زمان سرمایه‌گذاران می‌توانند بازدهی قابل‌توجهی را از این بازار کسب کنند.

صفاری به سهام برتر در بازار برای سرمایه‌گذاری اشاره کرد و ادامه داد: به‌طور حتم با در نظر گرفتن سیاست اقتصاد مقاومتی به‌عنوان سیاست بالادستی، سهامی که بازدهی صادراتی دارند در این بازار موفق‌تر خواهند بود و سهمی معقول برای سرمایه‌گذاری هستند.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: با اعلام طرح مالیات بر عایدی سرمایه در بازارهایی مانند مسکن، خودرو و طلا و سکه، جذابیت سرمایه‌گذاری در بورس افزایش پیدا کرده است و می‌توان این پیش‌بینی را کرد که بازدهی بورس تا پایان سال بیشتر از دیگر بازارها خواهد بود.

وی سهامداران را مورد خطاب قرار داد و به آن‌ها توصیه کرد: سهامداران باید این موضوع را مدنظر داشته باشند که اکنون همه‌چیز به نفع بازار سرمایه است و بهتر است در این بازار صبوری کنند.

به گفته صفاری، سهامداران در وضع فعلی بازار می‌توانند برای کاهش حد ضرر و زیان خود سهامی را که در اوج بازار و باقیمت بالاتر خریداری کرده‌اند اکنون دوباره باقیمتی بسیار پایین خرید کنند و با خرید جدید حد ضرر خود را کاهش دهند تا درنهایت از روند مثبت نیمه دوم سال استفاده کنند.

شاخص کل بازار بورس روز گذشته در ادامه روند صعودی خود، 1691 واحد رشد داشت که درنهایت این شاخص به رقم یک‌میلیون و ۱۶۳ هزار واحد رسید.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری