کد خبر: ۴۸۱۴۹
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۳
در پی گسترش شیوع ویروس کرونا در روسیه و درخواست وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای توقف پروازهای ایرلاین‌های ایرانی به این کشور، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از احتمال بالای لغو پروازهای مسافری در این مسیر خبر داد.

به گزارش تجارت امروز، بر اساس گزارش‌های منتشرشده وضع شیوع ویروس کرونا در روسیه رو به وخامت گذاشته است و نگرانی برای مردم در راستای شیوع ویروس کرونا به وجود آورده است.

در همین راستا سعید نمکی - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی- در نامه‌ای به سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، بر ضرورت طرح موضوع و اخذ تصمیمات فوری در مورد توقف پروازها به مقصد مسکو و بالعکس در جلسه کمیته امنیتی-اجتماعی ستاد ملی کرونا، تأکید کرد.

این مکاتبه می افزاید: با توجه به گزارش‌ها واصله از کشور روسیه در خصوص شیوع بیماری COVID-۱۹ ضروری است، موضوع توقف پروازها به مقصد مسکو و بالعکس سریعاً در جلسه کمیته امنیتی-اجتماعی ستاد ملی کرونا مطرح و تصمیمات فوری اتخاذ گردد.

تورج دهقان زنگنه رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: پروازهای روسیه به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو خواهد شد و قطعاً مانند همیشه تابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم.

وی افزود: البته هنوز این اتفاق نیفتاده است چرا تاکنون نامه‌ای دراین‌باره و برای لغو این پروازها به سازمان هواپیمایی کشوری نرسیده است اما در حال لغو این پروازها هستیم و به‌محض صدور دستور از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا این پرواز را لغو خواهیم کرد.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه تکلیف مسافران ایرانی در روسیه با اجرای این ممنوعیت چیست؟ افزود: به‌طورقطع مسافران ایرانی در کشور دیگری رها نخواهیم کرد و برای تعیین تکلیف هم‌وطنانمان نیز برنامه‌ریزی  می‌کنیم اما سلامت مردم در اولویت قرار دارد.

در سال جاری و پس از هند و پاکستان این سومین کشوری است که پروازهای آن به دلیل گسترش شیوع ویروس کرونا لغو می‌شود.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری