کد خبر: ۴۸۱۵۹
تعداد بازدید: ۱۱۵
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۰
بانک مرکزی ابلاغ کرد؛
بانک مرکزی باهدف حمایت از معیشت و افزایش قدرت خرید قشرهای مختلف جامعه و بهبود فرایند تأمین مالی زنجیره تولید، شیوه‌نامه اعطای کارت رفاهی 7 میلیون تومانی را ابلاغ کرد.

به گزارش تجارت امروز به نقل از بانک مرکزی، این بانک در راستای حمایت از معیشت و افزایش قدرت خرید اقشار مختلف جامعه و همچنین بهبود فرایند تأمین مالی زنجیره تولید، نسبت به ابلاغ شیوه‌نامه اعطای کارت رفاهی و تأمین مالی زنجیره تولید به پنج بانک «ملی ایران»، «ملت»، «صادرات ایران»، «تجارت» و «رفاه کارگران» با سهمیه هر بانک حداقل دویست هزار فقره کارت و سقف فردی هر متقاضی هفتاد میلیون ریال اقدام کرده است.

بر اساس این شیوه‌نامه همه اشخاص حقیقی ازجمله دارندگان سهام عدالت که تاکنون هیچ میزانی از سهام خود را نفروخته‌اند و همچنین تمام سرپرستان خانوار که حداقل یکی از یارانه‌های نقدی یا معیشتی را دریافت می‌کنند، امکان استفاده از این کارت‌ها رادارند.

مهلت بازپرداخت اعتبار اعطایی به تشخیص موسسه اعتباری حداکثر ۱۸ ماه است.

بانک مرکزی اعلام کرده است باهدف اجرای تصمیم جلسه دویست و بیست و یکم ستاد هماهنگی اقتصادی دولت در 7 اردیبهشت‌ماه 1400 و نامه معاون اقتصادی رئیس‌جمهوری درباره «اعطای کارت رفاهی و تأمین مالی زنجیره تولید»، بانک‌های عامل بر اساس شیوه‌نامه تعیین‌شده، نسبت به اجرای این طرح اقدام کنند.

 انتهای خبر// ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری