کد خبر: ۴۸۱۶۲
تعداد بازدید: ۱۲۶
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۵
معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:
وام اجاره به مستأجران ۶ ماه دوم سال هم تعلق می‌گیرد و همه آنانی که متقاضی این تسهیلات هستند می‌توانند تا پایان شهریور نسبت به ‌نام‌نویسی در سامانه اقدام کنند.

به گزارش پایگاه خبری تجارت امروز، مطلب بالا را محمود محمود زاده معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد و افزود: کسانی هم که زمان تمدید اجاره‌نامه آنان در نیمه دوم سال است بانام نویسی در سامانه و در مراحل بانکی، اجاره‌نامه تمدیدشده و کدرهگیری را ارائه می‌کنند.

او اضافه کرد: مستأجرانی که پارسال وام اجاره دریافت نکردند تا پایان شهریور فرصت نام‌نویسی دارند، نظام بانکی هم تا پایان آذر وام اجاره را پرداخت می‌کند که به‌احتمال‌زیاد مثل پارسال این زمان تا بهمن‌ تمدید می‌شود.

محمود زاده اعلام ‌کرد: بر این اساس، امکان دریافت وام اجاره برای مستأجرانی که تا دی‌ قرارداد اجاره خود را تمدید می‌کنند وجود دارد.

وی ادامه داد: مستأجرانی که به بانک معرفی شدند قرارداد اجاره خود را تقدیم می‌کنند.

به گفته این مقام مسئول، اکنون برای نام‌نویسی در سامانه نیازی به ارائه قرارداد نیست، بر این اساس مستأجران نیمه دوم سال هم می‌توانند در سامانه ‌نام‌نویسی و وام اجاره دریافت کنند.

نام‌نویسی وام ودیعه مسکن از ساعت ۱۲ چهارشنبه ۲۶ خرداد آغازشده است و همه مستأجران واجد شرایط دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن که در سامانه tem.mrud.ir ‌نام‌نویسی کردند اکنون باید منتظر پاسخ استعلام خود باشد.

سقف تسهیلات کمک ودیعه اجاره مسکن در منطقه شهری تهران ۷۰ میلیون تومان، سایر کلان‌شهرها (شهرهای بالای یک‌میلیون نفر جمعیت یعنی شهرهای مشهد، اصفهان، کرج، شیراز، تبریز، قم، اهواز و کرمانشاه) ۴۰ میلیون تومان و سایر شهرها ۲۵ میلیون تومان است.

متقاضیان همچنین باید دارای اجاره‌نامه رسمی یا اجاره‌نامه ثبت‌شده در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات و دارای کدرهگیری باشند.

 انتهای خبر// ب.ب

 

بیشتر بخوانید:

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری