کد خبر: ۴۸۱۷۲
تعداد بازدید: ۱۱۷
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۶
رئیس پلیس امنیت اقتصادی خبر داد:
رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا از کشف و انهدام یک شبکه سازمان‌یافته فرار مالیاتی به ارزش ۵۲۰ میلیارد ریال در کشور خبر داد.

به گزارش تجارت امروز به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار محمدرضا مقیمی در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی با برگزاری جلسات تعاملی متعدد با مسئولان اداره کل مالیاتی استان‌ها، در تحقیقاتی از وجود عملیات مالی مشکوک، بدهکاران کارت‌های بازرگانی و فرار مالیاتی افرادی در سال‌های قبل در سطح استان کرمانشاه مطلع شدند.

وی اظهار داشت: کارآگاهان در بررسی‌های اسنادی و میدانی بیشتر متوجه شدند عده‌ای باکارت بازرگانی افراد دیگری با بضاعت مالی کم در گمرکات سراسر کشور ازجمله بندرها جنوبی در امر واردات فعالیت عمده داشته و از این طریق فرار مالیاتی بیش از ۵۲۰ میلیارد ریالی داشته‌اند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا تصریح کرد: در ادامه باقوت گرفتن احتمال سوءاستفاده از کارت بازرگانی توسط شخص و یا اشخاصی دیگر، با هماهنگی قضائی و اعلام شکایت رسمی توسط نماینده حقوقی سازمان امور مالیاتی، شناسایی و دستگیری سایر متهمان وارد مرحله جدیدی شد.

سردار مقیمی افزود: درنهایت مشخصات ۳۵ نفر از مرتبطان استفاده از کارت بازرگانی به‌عنوان حق‌العمل کار و صاحبان کالا، استخراج و مخفیگاه آن‌ها در استان‌های بوشهر، هرمزگان و خوزستان شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه منسجم و هماهنگ دستگیر که پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

 رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا تأکید کرد: فرار مالیاتی اثرات مخرب منفی بر اقتصاد کشور وارد می‌سازد و امروزه تعامل پلیس امنیت اقتصادی با اداره امور مالیاتی و اقدام های انجام گرفته در این زمینه موجبات وصول مالیات را فراهم کرده است.

انتهای خبر// ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری