کد خبر: ۴۸۱۷۷
تعداد بازدید: ۱۶۹
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۶
رئیس‌جمهوری منتخب با اشاره به این‌که وزرا و مدیران میانی بدانند حفظ کرامت مردم شرط خدمت در این دولت است، گفت: در نظام اسلامی دولت، خدمتگزار مردم است نه منت‌گذار و تمام کارگزاران باید خود را خدمتگزار مردم بدانند.

به گزارش تجارت امروز، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی عصر دیروز در جشن ولادت امام رضا (ع) در حرم مطهر رضوی افزود: هیچ‌کس حق ندارد به کرامت مردم کوچک‌ترین خدشه‌ای وارد کند.

او اظهار داشت: شناخت مقام ولایت امام رضا (ع) گره‌ها را در ذهن و عمل ما می‌گشاید و در پرتوی این وجود مقدس معرفت پیدا می‌کنیم و در پرتوی شناخت و معرفت حجت خدا کرامت اکتسابی اتفاق می‌افتد.

وی اضافه کرد: کرامت اکتسابی مربوط به انسان‌هایی است که دل، ذهن و جان را باخدا و حجت خدا متصل کرده‌اند، انسان به مقام کرامت که برسد به بخشش می‌رسد و می‌تواند مانند شهدا جان خود را درراه خدا بدهد.

او یادآور شد: ما به‌عنوان دولت نباید اجازه دهیم تا کوچک‌ترین حقی از مردم ضایع شود و من به‌عنوان نماینده ملت اجازه نخواهم داد هیچ حقی از حقوق ملت ضایع شود.

رئیس‌جمهوری منتخب با تأکید بر حفظ کرامت مردم و رعایت عدالت اقتصادی گفت: تقسیم ظرفیت‌ها و امکانات کشور باید بر مبنای عدالت باشد و در مسائل داخلی توجه به عدالت، در حوزه آموزش، عدالت آموزشی و در حوزه مسائل اجتماعی، توجه به عدالت اجتماعی و در سیاست داخلی و خارجی توجه به کرامت ملت و عدالت مورد تأکید است و در هیچ نشست و گفت‌وگویی نباید کرامت و عزت انسانی مخدوش شود.

رئیسی افزود: من به‌عنوان خدمتگزار این ملت موضوع واکسیناسیون همگانی کرونا را از ابتدای کار این دولت در اولویت قرار می‌دهم تا از جسم و جان مردم صیانت شود چراکه امروز موضوع کرونا مردم را نگران کرده است.

رئیس‌جمهوری منتخب در پایان سخنانش با قدردانی از حضور مردم در پای صندوق‌های روی گفت: از عزیزانی که با زحمت و در شرایط کرونایی پای صندوق‌های رأی حضور یافتند قدردانی می‌کنم، برخی از عزیزان به مشکل افتادند و در سیستم نیز مشکلاتی پیش آمد که ما و مسئولان شرمنده مردم هستیم و عزیزانی نیز در خارج از کشور مقابل حرکات ناشایست عده‌ای ازخدابی‌خبر آمدند و رأی خود را به صندوق انداختند که جای قدردانی دارد.

رئیسی افزود: خدمتگزار مردم هستم چه کسانی که به بنده رأی دادند، چه کسانی که به دیگران رأی دادند و چه کسانی که رأی ندادند.

وی اضافه کرد: برخی می‌خواهند در تحلیل‌ها حضور باشکوه مردم را کم، حساب کنند اما این حضور با عنایت خداوند و علی بن موسی‌الرضا (ع) بسیار باشکوه بود و همه ما و دولتمردان باید بتوانیم این‌همه محبت، لطف و توجه مردم را با خدمت منصفانه و بی‌منت به مردم جبران کنیم.

انتهای خبر// ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری