کد خبر: ۴۸۱۹۰
تعداد بازدید: ۱۰۷
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۷
وعده سخنگوی وزارت بهداشت:
سخنگوی وزارت بهداشت درباره زمان و شرایط واکسیناسیون معلمان مدارس، استادان دانشگاه‌ها و دانشجویان توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش تجارت امروز، دکتر سیما سادات لاری درباره وضع بازگشایی دانشگاه‌ها و مدارس، افزود: آموزش برای ما بسیار مهم است؛ چه در مقاطع آموزش‌وپرورش و چه در دانشگاه‌ها. خدا را شکر نمی‌توانیم بگوئیم بازگشایی؛ چراکه عملاً آموزش‌های ما به‌صورت مجازی در مدارس و دانشگاه‌ها وجود داشت و معلمان و اساتید بسیار زحمت کشیدند.

وی افزود: ما می‌خواهیم حضور افراد را در مدارس و دانشگاه‌ها داشته باشم. واقعاً کیفیت آموزش‌های مجازی به‌اندازه آموزش حضوری نبوده است. اگرچه همه زحمات زیادی کشیده‌اند. بر این اساس مردادماه معلمانمان واکسینه می‌شوند تا از مهرماه حضور دانش آموزان را در مدارس داشته باشیم.

لاری ادامه داد: همچنین جلساتی با وزارت علوم داشتیم که برای بازگشایی دانشگاه‌ها تصمیم‌گیری شد. درعین‌حال ۲۰۰ هزار نفر اساتید و کارکنان دانشگاه داریم که آن‌ها هم مردادماه واکسینه می‌شود.

وی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد، گفت: ۳۰ درصد دانشجویان علوم پزشکی که بالینی بودند، واکسینه شدند، اما سایر دانشجوهایمان که بالینی نبودند، مانده‌اند. ۵۰۰ هزار نفر از دانشجویان در شهریورماه واکسینه می‌شوند، مهر نیز یک‌میلیون، آبان یک‌میلیون و در آذر هم مابقی واکسینه می‌شوند. ما یک سناریو و برنامه‌ای برای آموزش حضوری دانشجویان به‌صورت شناور داریم.

انتهای //ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری