کد خبر: ۴۸۲۰۱
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۱
خبرنگارانی که خود تبدیل به موج رسانه شدند
حسین عبداللهی : متاسفانه بار دیگر داغدار خبرنگارانی شدیم  که جان خود را در مسیر انجام وظیفه گذاشتند و به سفری بی بازگشت رفتند. آنها که می رفتند تا با مخابره گزارشی از احیای دریاچه ارومیه، احیاگر امید در جامعه باشند، داغی بر دل جامعه رسانه ای و خانواده های خود شدند.

اتوبوس حامل خبرنگاران در آذربایجان غربی واژگون شد

به گزارش تجارت امروز،روزی نیست که از تصادفات رانندگی و تلفات ناشی از آن را از طریق رسانه ها مطلع نشویم، آرزویی که خیلی دور است اما محال نیست.

واژگونی دیروز اتوبوس حامل خبرنگاران در نقده به خبر نخست رسانه ها تبدیل شد و موجی از حزن را بین اصحاب رسانه ایجاد کرد؛ این آخرین سفر ۲ خبرنگار ایرنا وایسنا بود که اجازه نداد قلم آنان به نوشتن آخرین خبر خود برسد.

با غلبه بر احساسات خبرنگاری خود به خاطر از دست دادن ۲ همکار، سعی کردم به کار خود برای اطلاع رسانی بپردازم چرا که برای یک خبرنگار، احساسات در رده دوم اهمیت نسبت به ادای وظیفه قرار دارد.

اما هرچه که از این حادثه ماند، ناراحتی و تاسف از به پایان نرسیدن این خبرنگاران بود و آنان نتوانستند آخرین خبر خود را به پایان برسانند و خود به خبری برای رسانه ها تبدیل شدند.

باید به صراحت و بی تعارف گفت که بخش قابل توجهی از کسانی که جان و مال مردم را در جاده ها و اتوبان های بیرون شهر به دست می گیرند، مشکل اعتیاد دارند، هر چند که ممکن است گواهی سلامت هم داشته باشند!

این در حالی است که بر وضع این رانندگان، هم شرکت های مسافری، هم وزارت راه و هم پلیس نظارت دارند و این ، بسیار شرم آور است به رغم این همه نظارت، باز هم عده ای از رانندگان معتاد هستند.

جای معتاد هر جا که باشد، پشت فرمان اتوبوس هایی نیست که زن و بچه مردم در آنند،آیا واقعا مدیران شرکت های مسافربری، مسئولان وزارت راه و ترابری و پلیس راهور از کنترل رانندگان ناتوان هستند؟

آیا نمی توان اولتیماتومی به رانندگان معتاد داد و سپس، با آموزش و کارآموزی افراد جویای کار ، آنها را جایگزین کرد؟

منتظر پاسخ مسئولان راه و پلیس هستیم تا نتیجه اصلی واژگونی اتوبوس حامل همکاران عزیزمان را اعلام کنند.

انتها///ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری