کد خبر: ۴۸۲۰۶
تعداد بازدید: ۱۱۱
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۶
در بازدید دادستان کل کشور از گروه خودروسازی سایپا مطرح شد:
دادستان كل كشور گفت: قوه قضائيه باهدف تحقق شعار سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» با تمام ظرفيت خود از صنايع و توليدكنندگان داخلی حمايت می‌کند و در اين مسير نيز توانسته مشكل دو هزار واحد صنعتی را حل كند.

به گزارش تجارت امروز به نقل از سايپا نيوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدجعفر منتظری در بازديد از گروه خودروسازي سايپا و فعاليت‌های توسعه‌اي كه در اين مجموعه انجام می‌شود، اظهار داشت: سايپا، مجموعه‌ای فعال و پويا است كه می‌تواند با تکیه‌بر توان مهندسان و كارگران خود، بخش قابل‌توجهی از نياز کشور به خودرو را پاسخ بدهد.

منتظری تصريح كرد: قوه قضائيه حامی تمام صنايع كشور است و براي رفع مشکلات و پشتيباني از آن‌ها از تمام ظرفیت‌های خود استفاده می‌کند.

دادستان كل كشور با اشاره به اينكه در 2 سال اخير توانسته‌ایم مشکل بیش از 2000 مركز صنعتي را رفع كنيم و براي ادامه اين روند آمادگي لازم راداریم، تصريح كرد: هر صنعت و توليدي كه می‌تواند به اقتصاد كشور كمك كند، قوه قضائيه از آن حمايت می‌کند تا فعالیت‌های آن مجموعه روان و بدون مشكل شود.

وي خاطرنشان كرد: اميدوارم در دولت سيزدهم كه كمتر از دو ماه آينده فعاليت خود را آغاز می‌کند، سطح هماهنگی‌ها و همکاری‌ها بيشتر شود تا با سرعت بيشتري بتوان فضاي توليد را تسهيل و مشكلات توليدكنندگان را حل كرد.

منتظري گفت: در بازديدي كه از مجموعه سايپا داشتم از مديرعامل اين مجموعه خواستم كه نسبت به ارتقاء سطح استانداردهاي موجود و ایمن‌سازی خودروها تلاش بيشتري انجام دهند؛ چراکه توجه به اين امر باعث می‌شود كه مردم بيش از گذشته به صنعت خودروسازي كشورمان اعتماد كنند.

وي بابیان اينكه صنعت خودرو بايد به‌گونه‌ای فعاليت كند كه مردم نسبت به خودروي ايراني هيچ گلايه و انتقادي نداشته باشند، افزود: انصافاً گروه خودروسازي سايپا نسبت به گذشته توسعه خوبي پیداکرده است و اين امر قابل‌تقدیر است.

دادستان كل كشور گفت: براي آنكه رشد و توسعه صنعت خودرو مضاعف شود توصيه می‌کنم كه شرکت‌های خودروسازي سطح تعامل خود را افزايش دهند تا بتوان به سمت خودكفايي رفت و تحریم‌های ظالمانه را بی‌اثر كرد و همچنين در صورت همكاري مشترك می‌توان رشد كيفي را در توليد خودروهاي داخلي پيش از گذشته ديد.

وي گفت: از مديرعامل گروه خودروسازي سايپا تقدير و تشكر می‌کنم كه طي سال‌های سخت تحريم توانست گروه خودروسازي سايپا را در مسير رشد و توسعه قرار دهد و ضمن طراحي و توليد خودروهاي جديد، خودروي پرايد را از خط توليد اين مجموعه حذف كند.

وي افزود: ايران با سخت‌ترین و ظالمانه‌ترین تحریم‌ها روبرو است و از طرفي نمی‌توان به قول و وعده‌هایی كه آن‌ها در مذاكرات می‌دهند اعتماد كرد چراکه آن‌ها به تعهدات خود پايبند نيستند لذا تنها راه نجات اقتصاد كشور تکیه‌بر اقتصاد مقاومتي است و اين امر زماني حاصل می‌شود كه صنايع كشور به‌خصوص صنعت خودرو با تکیه‌بر نيروي مهندسان جوان خود رشد كنند.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری